Z OSTATNIEJ CHWILI

Hubert Hurkacz przegrał z Hiszpanem Pablo Carreno Bustą 6:3, 3:6, 3:6 w finale tenisowego turnieju ATP w Montrealu • • •

Flota powietrzna Rosji jest niszczona na Ukrainie. Gen. Wroński: Rozmowy o "ukrywanej technice" to totalny blef

Rosja, gliniany kolos, pokazała, że miała liczne uzbrojenie do walki w powietrzu, jednak jego większość była niezdolna do walki, a duża część reszty została zniszczona na Ukrainie - mówił w programie Minęła20 na antenie TVP Info generał brygady Dariusz Wroński.

Su-25
fot. Fedor Leukhin - IMG_6550, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=26609235

Amerykańscy dowódcy lotnictwa starają się zmobilizować kraj do wysłania Ukrainie broni, która drastycznie wzmocni ich zdolności powietrzne. W ich ocenie myśliwce pozwolą na upragniony kontratak. Temat wzmocnienia sił powietrznych Ukrainy poruszony podczas dzisiejszego programu Minęła20. Zdaniem gościa Michała Rachonia, generała brygady Dariusza Wrońskiego, Ukraińcy potrzebują prawdziwego symbolu na froncie.

"Jeżeli przyjmiemy założenie, że społeczeństwo (...) i wojsko świetnie obroniło Ukrainę, to teraz potrzebuje namacalnego dowodu, że stać ich na więcej"

- stwierdził generał. Podkreślił, że chodzi o kontratak wojsk ukraińskich.

Jego zdaniem, wszystkie obecne działania sojuszników zmierzają właśnie do tego. Według oceny Wrońskiego, kontratak może nastąpić w sierpniu, raczej w drugiej połowie. Wojskowy zapewnił, że "Rosja, ten gliniany kolos" pokazał, że miał liczne uzbrojenie do walki w powietrzu, jednak jego większość była niezdolna do walk. Przypomniał również, że spora jego część została zniszczona.

"To całościowo było ponad 3 tys., ale trzeba wiedzieć, że 1,5 tys. może było zdolne do działań w powietrzu. Jeżeli stracili co najmniej 200, góra 300 sztuk może być wykonywana do jakichś zadań"

- mówił Wroński. Stwierdził również, że rozmowy o "nowoczesnej technice, która jest ukrywana", są blefem totalnym.  

Rosja traci sprzęt, Polska zyskuje

W rozmowie został poruszony również temat odejścia przez polski MON od rosyjskiego uzbrojenia. Prowadzący zwrócił uwagę, że w przypadku ewentualnego konfliktu, jest to raczej pewne, że Rosja będzie prowadzić szantaż częściami zamiennymi, tak jak teraz robi to z gazem.

 "To był super krok, że w tej chwili przechodzimy na technikę zachodnią, najnowocześniejszą"

- przyznał gen. Wroński.

W programie przypomniano, że Polska podpisała umowę na zakup najwyższej klasy myśliwców F-35, jednak zanim one dotrą do naszego kraju, bezpieczeństwo Polski zostanie wzmocnione samolotami F-22 "Raptor".

"Samoloty F-22 "Raptor", to samoloty technologii stealth, czyli niewidzialne. Dowódcy mawiają o nich jako myśliwce przewagi powietrznej. (...) Jeśli powiem, że F-22 ma w sobie zawansowane systemu technologii, w tym elementy sztucznej inteligencji, to jego przeciwnikiem może być dziś tylko F-35"

- wyjaśnił były pilot.

 

 

 


Źródło: tvpinfo, niezalezna.pl

##Minęła20

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo