Z OSTATNIEJ CHWILI

Rada Polityki Pieniężnej postanowiła utrzymać stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie. Główna stopa procentowa, referencyjna, wynosi nadal 6,75 proc. w skali rocznej • • •

Eskapada pełna darów wyrusza jutro z Płocka do Kijowa. Teraz pomoc otrzymają żołnierze

Z Płocka do Kijowa oraz w rejon Dniepra trafi kolejny transport pomocowy, głównie dla ukraińskiego wojska, w tym żywność, leki, odzież i dron. Samochód z darami, w ramach akcji wolontariuszy Fundacji Potrzebującym Płock, ma wyruszyć w drogę w piątek.

http://potrzebujacym.pl

Będzie to transport pomocy humanitarnej, w większości przeznaczonej dla wojska. Część darów trafi do jednostki wojskowej "Swoboda" w Kijowie, a część w rejon Dniepra, skąd zostanie rozdysponowana dla jednostek frontowych

 - powiedział mediom Przemysław, który od rosyjskiej agresji na Ukrainę był tam z pomocą humanitarną już 26 razy.

Jak dodał, w transporcie przygotowywanym przez wolontariuszy Fundacji Potrzebującym Płock, który w drogę ma wyruszyć w piątek, znajdą się m.in. żywność, jak puszki mięsne i makarony, a także woda pitna, leki, odzież i bielizna oraz dron obserwacyjny, który udało się zakupić w ramach zbiórki funduszy.

Przemysław zaznaczył, iż niedawno na Ukrainę trafił także z Płocka zakupiony dla tamtejszego wojska samochód transportowy. "Na kupno tego samochodu środki zebrali Ukraińcy. Po przeglądzie i niewielkich naprawach dojechał on szczęśliwie na Ukrainę. Został przemalowany i służy już na miejscu do transportu wojskowego" - wyjaśnił.

Podkreślił, że w samochodzie, który pojechał w ostatnim czasie na Ukrainę znalazła się również żywność otrzymana z darowizn. Przypomniał, że wcześniej - pod koniec czerwca - na Ukrainę, jako dar z Płocka, przekazano już jeden samochód dostawczy dla wojska, którym przy okazji, we współpracy z Fundacją Potrzebującym Płock, zawieziono też żywność, środki higieny i leki.

Przed wojną w firmie budowalnej Przemysława w Płocku pracowało ok. 20 Ukraińców - teraz większość z nich walczy na froncie, broniąc swego kraju. Ze względów bezpieczeństwa Przemysław prosi, by nie publikować jego nazwiska.

Na początku lipca, oprócz żywności i środków higieny, które zawiózł do Borodzianki dla ludności cywilnej, dostarczył też pomoc dla ukraińskiego wojska, w tym noktowizor. Nieco później pojechał z darami w rejon Dniepra, przy czym był to głównie prowiant dla ukraińskiego wojska. Wcześniej transporty pomocowe, w tym żywności, leków i środków higieny dla ludności cywilnej, dostarczył m.in. do Łucka, Żurawna, Sokolnik, Bukowla i Żytomierza. W zbiórce darów pomagało m.in. Starostwo Powiatowe w Płocku oraz osoby prywatne.

Za dotychczasową pomoc dla ogarniętej wojną Ukrainy Przemysław otrzymał od metropolity kijowskiego i zwierzchnika autokefalicznego Kościoła Prawosławnego Ukrainy Epifaniusza krzyż Odznaki Miłosierdzia.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#PrzytulUkraine #Ukraina #Płock #fundacja

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo