Poseł PO Tomasz Lenz szokuje. To nie pierwszy raz, gdy mówi o wstrzymywaniu rządowych programów

Poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Lenz zaprezentował program swojej partii, polegający na... "czasowym wstrzymaniu" 14. emerytury. To nie pierwszy raz, gdy uderza w podobne tony - kiedyś mówił o wstrzymaniu wypłaty 500 Plus osobom, które nie zaszczepiły się przeciw COVID-19.

Tomasz Lenz
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Poseł Tomasz Lenz z Koalicji Obywatelskiej ujawnił program swojego ugrupowania, polegający na "czasowym zawieszeniu" świadczeń dla seniorów, takich jak czternasta emerytura. Najwidoczniej, jest to pomysł Platformy Obywatelskiej na walkę z inflacją. 

"Jeżeli obiecujemy czternastkę, piętnastkę, ludzie te pieniądze otrzymują, biegną do sklepu te pieniądze wydają i znowu nakręcają inflację" - mówił Lenz.

Ale to nie pierwszy raz, gdy poseł Lenz mówi o wstrzymywaniu rządowych programów!

Rok temu w Polsat News Lenz podzielił się pomysłem dotyczącym połączenia wypłaty świadczeń np. 500 plus z zaszczepieniem się.

- Zastanowić się nad tym, czy nie zwrócić się do osób, które otrzymują pomoc socjalną: 500 Plus czy różnego rodzaju inne wsparcie socjalne, że to osoby powinny, jeżeli zdrowie im na to pozwala, się zaszczepić dla swojego dobra

– powiedział Tomasz Lenz.

„Czyli nie szczepiłeś się, więc zabieramy ci 500 plus?” – dopytywał prowadzący. – Nie zabieramy, wstrzymujemy do momentu, kiedy nie będziesz zaszczepiony – wyjawił poseł PO.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Tomasz Lenz

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo