Jachira dostała po kieszeni za rzucanie papierami w Sejmie. Poinformowała o tym w swoim stylu

Posłanka KO Klaudia Jachira została ukarana finansowo za rzucanie śmieci z sejmowego balkonu. Sama poinformowała o tym na Twitterze, przy okazji... atakując szefa banku centralnego.

Klaudia Jachira
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Podczas zaprzysiężenia Adama Glapińskiego na prezesa Narodowego Banku Polskiego na drugą kadencję posłanka Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira "popisała się" happeningiem. Parlamentarzystka z partii Tuska postanowiła zaśmiecić salę plenarną, rzucając papiery z balkonu. 

- Naruszyła pani powagę Sejmu - mówiła do posłanki Jachiry marszałek Elżbieta Witek. Jachirę wyprowadziła Straż Marszałkowska.  Sama posłanka nie miała sobie nic do zarzucenia - powiedziała dziennikarzom, że "chciała pokazać do czego doprowadzi nadmierne drukowanie pieniądza przez NBP". 

Posłanka od Tuska sama poinformowała dziś, jak ją ukarano. Prezydium Sejmu miało wymierzyć jej karę obniżenia uposażenia o połowę przez trzy miesiące. Ale najwidoczniej na Jachirze wielkiego wrażenia to nie zrobiło, bo przy okazji... zaatakowała szefa banku centralnego. 

Komentatorzy wskazują, że Klaudia Jachira, do kary finansowej, powinna jeszcze otrzymać w komplecie nakaz... sprzątania Sejmu. Wszak, po jej wyczynie, panie sprzątające miały co robić...

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Klaudia Jachira

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo