Już po szczycie letniej fali pandemii? W kilku krajach duże spadki nowych zakażeń

W krajach Beneluksu już po letnim szczycie zakażeń koronawirusem. Zarówno Niderlandy, jak i Belgia, odnotowują spory spadek nowych przypadków, nawet pomimo licznych imprez masowych i zgromadzeń.

iira116

Zarówno w Niderlandach jak i w Belgii gwałtownie spada liczba infekcji Covid-19 - informują tamtejsze media. Eksperci z obu krajów twierdzą, że szczyt letniej fali zakażeń koronawirusem już minął.

Z informacji Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego (RIVM) wynika, iż w ubiegłym tygodniu zanotowano w Niderlandach 28 tys. infekcji wirusem, o 27 proc. mniej niż tydzień wcześniej.

Podobnie optymistyczne wieści płyną z sąsiedniej Belgii.

"Liczba zakażeń koronawirusem gwałtownie spada i to we wszystkich grupach wiekowych"

– informuje dziennik "De Standaard" powołując się na najnowsze wyniki Instytutu Zdrowia Sciensano. Wynika z nich, że w analogicznym okresie, jak w Holandii, w tym kraju zanotowano aż 40-procentowy spadek infekcji.

"Letni szczyt zachorowań jest już za nami"

– twierdzi wirusolog Steven Van Gucht, cytowany przez belgijską gazetę i dodaje, że spodziewa się dalszego spadku w najbliższych dniach.

Holenderski dziennik "De Telegraaf", komentując wyniki najnowszych danych RIVM, zauważa, że liczba infekcji spada pomimo licznych festiwali oraz masowych zgromadzeń.

Czy pozytywnie informacje z Beneluksu oznaczają, że pandemię mamy za sobą?

Zdaniem ekspertów jest jeszcze za wcześnie, aby stanowczo ocenić, że te pozytywnie informacje z Beneluksu oznaczają, iż pandemię mamy za sobą.

"W lecie szkoły są zamknięte, mniej pracujemy, czyli okazji do zarażenia jest mniej" – mówi Van Gucht. Jego zdaniem powinniśmy być nadal ostrożni, szczególnie, że jesienią liczba infekcji znów może wzrosnąć.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, pap

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo