Lewicowa resocjalizacja? Atak na furgonetkę pro-life. "Margotowi" pomagał doktorant UW

W sieci pojawiły się nowe informacje na temat głośnego ataku na furgonetkę Fundacji Pro Prawo do Życia z 2020 roku. Okazuje się, że wśród lewicowych bojówek, oprócz aktywisty LGBT Michała Sz. znalazł się m.in. doktorant Uniwersytetu Warszawskiego.

MINDS/ Fundacja Pro Prawo do Życia

Do opisywanego ataku doszło 27 czerwca 2020 roku. Jak relacjonowali go działacze Fundacji Pro Prawo do Życia, Michał Sz. "Margot" zablokował furgonetkę na jednej z warszawskich ulic, a z okolicznych budynków wybiegły lewicowe bojówki.

"Zaczęło się od wyzwisk i gróźb. Kilka najbardziej agresywnych osób zaczęło demolować auto. Wolontariusz, który filmował rozwścieczony tłum został zaatakowany przez kilka osób, poturbowany i rzucony na ziemię. Bojówkarze biegali z nożami wokół samochodu, cięli plandeki, wyrwali lusterko i tablicę rejestracyjną. Zamaskowane osoby malowały samochód sprayem. Kiedy kierowca chciał uciekać z miejsca okazało się, że opony zostały pocięte nożem"

- pisali w dniu zdarzenia aktywiści.

I na co ta edukacja?

Od sprawy minęły ponad dwa lata, jednak portal Tysol.pl ujawnił nowe zaskakujące fakty zdarzenia, dotyczące jego uczestników. W brutalnym wandalizmie, ramię w ramię z "Margotem", miał brać udział m.in. Paweł Sz., doktorant Uniwersytetu Warszawskiego. Ponadto, z ustaleń portalu wynika, że jednostką naukową jego promotora jest Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji.

Paweł Sz. usłyszał już zarzuty, dotyczą one m.in. uszkodzenia samochodu, powodując szkody o łącznej wartości 6 123 zł na rzecz Fundacji Pro Prawo do Życia. Mężczyzna częściowo przyznał się do winy i odmówił składania dalszych zeznań.

Link do wideo ze zdarzenia dostępny jest TUTAJ.

 

 


Źródło: tysol.pl, niezalezna.pl

#działacze pro-life #Fundacja Pro-Prawo do Życia #LGBT #Margot #Uniwersytet Warszawski

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo