Z OSTATNIEJ CHWILI

Hubert Hurkacz przegrał z Hiszpanem Pablo Carreno Bustą 6:3, 3:6, 3:6 w finale tenisowego turnieju ATP w Montrealu • • •

Tak Rosjanie "budują morale". Niemrawy koncert na ciężarówce z "kapciem". Wokół sowieckie flagi

Rosyjskie dowództwo walczy z niskim morale swoich żołnierzy. Dla kilkudziesięciu z nich przygotowano... koncert. Nie wiadomo, czy to wydarzenie objazdowe, bo samochód, na którym odbywał się występ, nie był zdatny do jazdy (miał przebitą oponę). Jednak w tym przypadku, tak czy inaczej, "publiczność" nie miała ochoty na zabawę.

Twitter/@TSzulc_

O tym, że rosyjscy żołnierzy odmawiają walki na Ukrainie, donoszą różne źródła od początku wojny. Część tych informacji pochodzi od ukraińskiego wywiadu. Służby publikują telefoniczne rozmowy Rosjan, którzy często mówią o strachu przed śmiercią, która spotkała już ich kompanów.

Dowództwo rosyjskie musi więc walczyć o morale swoich mundurowych. Do sieci trafiło nagranie z "koncertu", który chyba to miał na celu.

Sowieckie flagi, samochód na "kapciach" i entuzjazm publiczności

Wydarzenie przygotowano dla kilkudziesięciu żołnierzy, prawdopodobnie oddziału stacjonującego gdzieś na ukraińskiej ziemi. Za scenę robiła stojąca na "kapciach" ciężarówka wojskowa. Czy opony przebito, żeby nie zjechała? Tego nie wiadomo. Pewne jest jednak, ze jej "ozdoby" jasno pokazują, że Rosja się nie zmieniła.


@bassheadpl

Żołnierzom swoje umiejętności zaprezentowali inni wojskowi, a jedna z wokalistek próbowała nawet zachęcić do wspólnej zabawy publiczność, no ale cóż... chętnych za bardzo nie było.

Zobaczcie "rosyjski koncert" dla żołnierzy:

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Ukraina #wojna na Ukrainie #Rosja #rosyjska propaganda

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo