Drugi dzień rozmów prezydentów Polski i Litwy. Duda: Widać wartość dobrych relacji

"Wtorek to drugi dzień konsultacji polsko-litewskich nad Bałtykiem. Sytuacja międzynarodowa jest trudna, ale w tym kontekście jeszcze wyraźniej widać wartość dobrych relacji, jedności, wspólnego planowania" - podkreślił prezydent Andrzej Duda.

Gitanas Nauseda i Andrzej Duda
Jakub Szymczuk/KPRP

Na Helu od poniedziałku trwają dwudniowe konsultacje prezydentów Polski i Litwy - Andrzeja Dudy i Gitanasa Nausedy; ich tematem są m.in.: sytuacja na Ukrainie i Białorusi, polityka energetyczna i stosunki w dziedzinie bezpieczeństwa, a także obecny stan sankcji unijnych przeciwko Rosji.

Drugi dzień konsultacji polsko-litewskich nad Bałtykiem. Sytuacja międzynarodowa jest trudna ale w tym kontekście jeszcze wyraźniej widać wartość dobrych relacji, jedności, wspólnego planowania, koordynacji działań politycznych, wzajemnego zrozumienia potrzeb i interesów

 - napisał we wtorek po południu na Twitterze Andrzej Duda.

Spotkanie prezydentów Polski i Litwy zostało zaplanowane podczas niedawnej wizyty obu przywódców w rejonie tzw. przesmyku suwalskiego. Rozmowy zaplanowano w formule w cztery oczy.

W poniedziałek prezydent Duda - odnosząc się do konsultacji - podkreślał, że "Polska i Litwa od początku wspierają Ukrainę i przeciwstawiają się tyranii oraz imperializmowi Kremla". "Omawiamy i konsultujemy wszystkie nasze najważniejsze wspólne działania" - zaznaczył wówczas.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Gitanas Nauseda #Andrzej Duda #Litwa #Polska

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo