Wtorek z Gazetą Polską Codziennie. Marszałek z PO wiedziała, ale zwlekała

O zarzutach stawianych dyrektorowi gorzowskiego WORD, dotyczących m.in. molestowania i mobbingu, marszałek Elżbieta Polak, prominentna polityk Platformy Obywatelskiej, wiedziała od dłuższego czasu. Od pokrzywdzonej, która szukała u niej pomocy. Prokuraturę Polak powiadomiła jednak dopiero wtedy, gdy aferę nagłośnili dziennikarze. O sprawie zamiatania sex-afery pod dywan przez członków PO i nie tylko o tym przeczytacie Państwo już we wtorkowej Gazecie Polskiej Codziennie – na papierze oraz online.

fot. Gazeta Polska Codziennie

Obecnie politycy Platformy Obywatelskiej nerwowo reagują na pytania o  skandal w  Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp. A zarzuty stawiane dyrektorowi WORD (i zarazem działaczowi PO) przez byłą pracownicę Magdalenę Szypiórkowską są bardzo poważne: molestowanie seksualne oraz mobbing.

Więcej w Gazecie Polskiej Codziennie....

We wtorkowej „Codziennej” także:

Opozycja utrudnia rozwój Elbląga

Politycy opozycji nie chcą, żeby Skarb Państwa miał kontrolę nad portem w Elblągu, który ma szansę na ogromny rozwój w związku z przekopem Mierzei Wiślanej. - Oczywiście musi się to odbywać przy udziale samorządu, ale sam samorząd nie doprowadzi do tego rozwoju. Udział Skarbu Państwa byłby bardzo pomocny, na przykład w postaci odpowiedniego pakietu kontrolnego – mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości Leonard Krasulski.

Prawica negocjuje reformę sądownictwa 

Niemal na każdym spotkaniu z wyborcami Jarosław Kaczyński pytany jest o reformę wymiaru sprawiedliwości. Plan jest gotowy, ale nadal nie ma zielonego światła aby ruszyć z kopyta. Trwają negocjacje pomiędzy PiS-em, Solidarną Polską, Kukiz`15 i prezydentem Andrzejem Dudą. Czy jest szansa przezwyciężyć pat?

Rosjanie boją się kontrofensywy

Pomimo ogromnych strat Kreml kontynuuje ofensywę w Donbasie. W Moskwie rośnie niepokój przed ukraińską kontrofensywą i systemami HIMARS, które sieją popłoch wśród rosyjskich żołnierzy.

Bezczelność rosyjskich władz nie zna granic

Rosjanie przyzwyczaili nas już do bezczelności, ale szef Komitetu Śledczego Aleksander Bastrykin przekroczył kolejną granicę. Zażądał międzynarodowego trybunału, który wyjaśni... zbrodnie wojenne Ukraińców.

Pielgrzymka "pokutna" Franciszka do Kanady

Podczas trwającej od kilku dni pielgrzymki do Kanady Papież Franciszek odbędzie wiele spotkań z rdzennymi mieszkańcami tego kraju, Metysami i Inuitami. Zdaniem biskupa Rzymu "podróż pokutna" posłużyć ma "procesowi uzdrowienia i pojednania z rdzenną ludnością Kanady", która w przeszłości była poddawana procesowi przymusowej asymilacji.

Tej zimy liczyć się będzie każda odrobina mocy

W Niemczech głosy sprzeciwu wobec zamykania trzech ostatnich elektrowni jądrowych w tym kraju są coraz donośniejsze. Sprawa nabiera również znaczenia na poziomie międzynarodowym, gdyż rezygnacja ze stabilnych i czystych źródeł energii w centrum dotkniętej ogromnym kryzysem energetycznym Europy, jest zwyczajnie irracjonalna i będzie miała wpływ nie tylko na bilans energetyczny Starego Kontynentu, ale również na środowisko naturalne.

Wakacje kredytowe już w tym tygodniu

Już w najbliższy piątek wchodzi w życie ustawa wprowadzająca wakacje kredytowe. Tego dnia banki powinny rozpocząć przyjmowanie wniosków o zawieszenie płatności rat. Jeżeli chcemy skorzystać z rządowego rozwiązania warto się pospieszyć

Więcej we wtorek w Gazecie Polskiej Codziennie. Wtorkowa „Codzienna” to 20 stron rzetelnych informacji i bezkompromisowej publicystyki. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Paweł Woźniak

 

 


Źródło: niezalezna.pl, GPC

#Gazeta Polska Codziennie

Paweł Woźniak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo