„Agresją i wulgaryzmami PO chce odzyskać władzę”. Fogiel o skandalicznych wydarzeniach w Kórniku

Podczas trwania weekendowego spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z wyborcami w Kórniku, przed budynkiem doszło do bulwersujących scen. Zwolennicy "totalnej opozycji" wyzywali i opluwali idących na spotkanie mieszkańców. "To smutne, że Platforma Obywatelska uważa, iż odzyska władzę dopuszczając się agresywnych i wulgarnych zachowań" - skomentował sprawę rzecznik PiS Radosław Fogiel.

Krzyki i wyzwiska leciały w stronę przechodzących starszych mieszkańców miasta
https://twitter.com/MateuszPluta02

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przebywał w weekend w Wielkopolsce, gdzie spotykał się z wyborcami w kilku miastach. Przed lokalem w Kórniku zebrali się protestujący zwolennicy opozycji. Doszło do skandalicznych wydarzeń.

W sieci pojawiły się nagrania, na których widać delikwentów, którzy wykrzykują w kierunku prostackie hasła: "Będziesz siedział", "J...ać PiS" oraz "Wyp...ać". Kolumnę samochodów z opuszczającym budynek prezesem PiS ochraniali policjanci.

Informacje dostępne publicznie w mediach społecznościowych wskazują, że jedną z organizatorek manifestacji, której uczestnicy byli agresywni i wykrzykiwali wulgarne hasła, była lokalna działaczka PO

 - powiedział dziś rzecznik PiS Radosław Fogiel odnosząc się do wydarzeń z Wielkopolski.

"Były także przypadki zastraszania zwykłych obywateli, którzy chcieli pójść na spotkanie z prezesem Kaczyńskim, dochodziło do opluwania i wyzywania w najbardziej wulgarny sposób" - dodał polityk PiS. "To smutne, że Platforma Obywatelska uważa, że odzyska władzę przyzwalając na tego typu agresywne i niedopuszczalne w demokracji zachowania" - ocenił rzecznik PiS.

W poniedziałek sytuację skomentował również wiceszef MSZ Paweł Jabłoński, który mówił w Polskim Radiu 24, że ataki na działaczy i zwolenników PiS podczas weekendowego spotkania prezesa PiS w Kórniku, to zjawisko, które "ma na celu destabilizować sytuację polityczną w Polsce". Przypomniał, że "mieliśmy do czynienia z bardzo różnymi wydarzeniami tego rodzaju, inspirowanymi przez Federację Rosyjską w wielu innych państwach, nawet w Stanach Zjednoczonych".

 

Dodał, że podobnie Rosjanie destabilizowali sytuację w Katalonii.

Niestety jest bardzo prawdopodobne, że w Polsce taki scenariusz również może być realizowany, także z udziałem polityków, którzy robią to nieświadomie, albo niestety świadomie

 - powiedział wiceszef MSZ.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

 

#opozycja #Radosław Fogiel #hołota #Kórnik

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo