Parafia niemal straciła 300 tys. złotych. Próba oszustwa „na policjanta”

300 tys. zł mógł stracić ksiądz z jednej z podlubelskich parafii, który uwierzył w opowieść o planowanym ataku hakerskim na konto parafii i przesłał oszczędności na rachunek "policji". Gdy zorientował się, że może być to oszustwo, powiadomił szybko służby, a przelewy zostały wstrzymane.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie kom. Kamil Gołębiowski poinformował, że w piątek 69-letni ksiądz z jednej z podlubelskich parafii zgłosił, że padł ofiarą oszustów. Z relacji duchownego wynikało, że zadzwonił do niego mężczyzna podający się za policjanta.

Oszust oświadczył, że pieniądze na rachunku parafii są zagrożone i może dojść do kradzieży środków poprzez atak hakerski. Dlatego, by uniknąć utraty pieniędzy, polecił pokrzywdzonemu przelania oszczędności na rachunek policji. Duchowny uwierzył w historię oszusta i wykonał wszystkie polecenia. W dwóch przelewach przekazał blisko 300 tysięcy złotych

 – przekazał kom. Gołębiowski.

Jednak po chwili sprawa zaczęła mu się wydawać podejrzana i od razu zadzwonił na policję oraz do banku. "Dzięki szybkim działaniom oba przelewy zostały zatrzymane" – dodał oficer prasowy.

Obecnie policjanci poszukują sprawców. Apelują również o szczególną ostrożność przy dokonywaniu jakichkolwiek operacji internetowych. "W ostatnim czasie duchowni coraz częściej stają się celem przestępców" – przekazał komisarz.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#oszustwo na policjanta #oszustwo #wyłudzenie #ksiądz

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo