Z OSTATNIEJ CHWILI

Hubert Hurkacz przegrał z Hiszpanem Pablo Carreno Bustą 6:3, 3:6, 3:6 w finale tenisowego turnieju ATP w Montrealu • • •

To nie Putin, a sobowtór? Kto tak naprawdę był w Teheranie? Wywiad rzuca inne światło na sprawę

Ukraiński wywiad analizował nagrania z wizyty Władimira Putina w Teheranie. Zdaniem szefa służb wywiadowczych, zaprezentowana kondycja fizyczna prezydenta Rosji, nie wskazuje na to, żeby pojawił się tam osobiście. W jego ocenie, to mógł być sobowtór.

Twitter.com/Igor37174107/ screen

W telewizyjnym wywiadzie generał major Kyryło Budanow, szef ukraińskiego wywiadu wojskowego zasugerował, że na oficjalne spotkanie dyplomatyczne z prezydentem Turcji i Najwyższym Przywódcą Iranu poleciał nie Władimir Putin, a przygotowany sobowtór.

Jak zauważył szef ukraińskiego wywiadu wojskowego, na dostępnych nagraniach widać, że prezydent Rosji po wyjściu z samolotu, poruszał się zadziwiająco szybko. W jego ocenie był również bardziej czujny, niż podczas ostatnich publicznych wystąpień.

"To tylko sugestie. Proszę jednak zobaczyć na moment, gdy Putin wysiada z samolotu. Czy to w ogóle Putin?"

- dodał.

Stan zdrowia Putina

W mediach od dłuższego krążą informacje, że Putin, który w tym roku kończy 70 lat, jest ciężko chory, być może na nowotwór. W ubiegłą środę odniósł się do tego dyrektor CIA William Burns. W swoim wystąpieniu powiedział, że brak na to dowodów, i zażartował, że rosyjski przywódca wygląda wręcz "zbyt zdrowo". Gdy sala zareagowała śmiechem, zastrzegł, że nie jest to oficjalna ocena wywiadu.

Z kolei "Daily Mail" przypomina, że Władimir Putin dwa lata temu przyznał, że władze rozważały wykorzystanie sobowtórów. Jednak, jak przekazał sam rosyjski prezydent, pomysł ten odrzucono.

Media zwróciły również uwagę na wtorkowe spotkanie w Teheranie z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem. Prezydent Rosji czekał na swojego rozmówcę niemal minutę, w tym czasie nerwowo przestępując z nogi na nogę, przełykając ślinę i wypychając językiem policzki.

 

 

 


Źródło: rmf24.pl, niezalezna.pl

#Putin #sobowtór Putina #Teheran #Rosja

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo