Mamy brąz w Lidze Narodów! Polacy ograli Włochów

Polscy siatkarze pokonali Włochów 3:0 i zajęli trzecie miejsce w Lidze Narodów. Spotkanie o brązowy medal przebiegało pod dyktando drużyny prowadzonej przez Nikolę Grbicia i tym samym biało-czerwoni założą na szyję brązowe krążki.

Bartosz Kurek
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Podrażnieni półfinałową porażką ze Stanami Zjednoczonymi Polacy przystąpili do meczu niezwykle zmobilizowani, co dało efekty niemal od razu. W pierwszej partii Włosi byli tłem dla znakomicie dysponowanych podopiecznych Nikoli Grbicia. Pierwszą partię wynikiem 25:16 skutecznym serwisem zamknął Bartosz Kurek. 

W drugiej partii to Włosi zaczęli lepiej, prowadzili nawet 6:2. As serwisowy Kurka sprawił jednak, że na tablicy wyników pojawiło się 11:11. Wynik oscylował wokół remisu już do samego końca. Przy stanie 22:22 najpierw zapunktował Bieniek, później Kochanowski, aż w końcu odsłonę zamknął Kurek. Było o krok od medalu. 

W trzecim secie wyrównana gra była do stanu 12:12. W polu zagrywki dobrze spisywali się dwaj środkowi, Kochanowski i Bieniek, co pozwoliło odskoczyć Italii. Skończyło się 25:20, w całym meczu 3:0 i możemy powiedzieć: mamy to, panowie! Mamy brąz!

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Polska #Włochy #Liga Narodów

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo