Z OSTATNIEJ CHWILI

Prokuratura Regionalna w Szczecinie: skierowano wnioski o uchylenie immunitetów dwóm warszawskim prokuratorom: Ewie W. i Małgorzacie M.  • • •

Chciał uratować samochód, mógł stracić życie. Wiatr wyrwał drzewo z korzeniami! Zobacz WIDEO

Przez Kraków przeszła gwałtowna nawałnica. Do sieci trafiło mnóstwo filmików, które ukazują siłę żywiołu. Jeden z materiałów pokazuje, że w przypadku takiej burzy o zdrowiu lub życiu mogą decydować minuty.

YouTube

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce na jednym z krakowskich osiedli. Obserwujący z okna nawałnice nagrali, jak drzewa uginają się pod potęgą wiatru. W pewnym momencie jeden z sąsiadów nagrywających, najprawdopodobniej z obawy przed zniszczeniem, poszedł przeparkować auto. Można powiedzieć tylko jedno, miał ogromne szczęście.

 

W sieci jednak, pojawiło się mnóstwo innych nagrań i zdjęć ukazujących siłę nawałnicy. Wynika z nich, że niebezpiecznie było nad całą małopolską.

Nawałnica miała również spowodować ogromne utrudnienia w komunikacji miejskiej.

To nie koniec niebezpieczeństwa

"Burze przemieszczają się na wschód Polski, a ich strefa występowania obejmuje także woj. mazowieckie i świętokrzyskie. Ponadto komórki burzowe rozwinęły się także na pograniczu woj. dolnośląskiego i opolskiego i również przemieszczają się na wschód. Jak zwykle w takiej sytuacji zachęcamy Państwa do raportowania przebiegu burz i ich skutków w komentarzach pod naszymi wpisami."

- informują Polscy Łowcy Burz.

 

 Źródło: niezalezna.pl, Sieć Obserwatorów Burz, Polscy Łowcy Burz, YouTube

#burza #Kraków #IMGW

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo