Z OSTATNIEJ CHWILI

Hubert Hurkacz przegrał z Hiszpanem Pablo Carreno Bustą 6:3, 3:6, 3:6 w finale tenisowego turnieju ATP w Montrealu • • •

Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy. Zaskakujący wynik starcia Świątek-Radwańska

W sobotę w krakowskiej Tauron Arenie dobyło się charytatywne wydarzenie "Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy", którego punktem kulminacyjnym był tenisowy mecz liderki rankingu z byłą znakomitą zawodniczką Agnieszką Radwańską. Dochód zostanie przekazany na rzecz ofiar wojny na Ukrainie.

Iga Świątek
Tomasz Jdrzejowski/ Gazeta Polska

Dzisiejsze wydarzenie rozpoczęło się od meczu miksta, gdzie Iga Świątek i 17-letni Polak Martyn Pawlewski zmierzyli się z Agnieszką Radwańską i towarzyszącym jej Ukraińcem Siergijem Stachowskim. Pierwszy set wygrała drużyna najlepszej rakiety świata, jednak po tym sędzia Elina Svitolina zarządziła dodatkowego super tiebreaka' do 12 punktów, który zakończył się zwycięstwem zespołu Radwańskiej. Mecz rozstrzygnął się dopiero po zarządzonym złotym punkcie, który ostatecznie zdobyli Świątek i Pawlewski.

Emocje kibiców rozpalił punkt kulminacyjny wydarzenia - mecz Świątek - Radwańska. Pojedynek trwający jeden set stworzył zacięte widowisko. Ostatecznie wynikiem 6:4 lepsza okazała się Agnieszka Radwańska.


Dochód z sobotniego charytatywnego wydarzenia "Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy" zostanie przekazany na rzecz ofiar wojny na Ukrainie. Trafi do trzech organizacji, które od początku wojny w Ukrainie niosą pomoc najbardziej potrzebującym: United 24, UNICEF Polska i fundacji ukraińskiej tenisistki Eliny Switoliny, która sędziowała podczas wydarzenia.

United 24 to oficjalny fundusz pomocowy Ukrainy, który w ramach zebranych środków zapewni pomoc medyczną dzieciom, UNICEF Polska wspiera najmłodszych mieszkańców Ukrainy, którzy przebywają obecnie w Polsce, a fundacja Switoliny pomaga bezpośrednio tenisistom i ich rodzinom, które uciekają przed wojną.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl, rmf24.pl

#Agnieszka Radwańska #Ukraina #Iga Świątek #Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo