Trump zapowiedział powrót do władzy

"Znowu uczynimy Amerykę potężną. Znowu uczynimy Amerykę bogatą. Znowu uczynimy Amerykę silną" - zapewniał były prezydent USA Donald Trump podczas wiecu w Prescott Valley w Arizonie przed sierpniowymi prawyborami stanowymi. Wyniki najnowszego sondażu wskazują, że ma dużą szansę na wygraną w 2024 roku.

Donald Trump
Gage Skidmore from Peoria, AZ, USA, CCA-SA 2.0/ https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Donald_Trump_(8567813820)_(2).jpg

Były włodarz USA ponownie zadeklarował start w wyborach prezydenckich w 2024 roku. 

„Kto przeszedł przez coś takiego jak ja? Kto? Na pewno żaden polityk i zdecydowanie żaden prezydent (...) jeśli ogłosiłbym, że nie będę kandydować, prześladowania Donalda Trumpa natychmiast by ustały. Wiecie o tym. Przerzuciliby się na kogoś innego. Ale ja tego nie zrobię"

- mówił.

Przekonywał, że jego ruch Make America Great Again (MAGA) ponownie zdobędzie Biały Dom.

„To jest rok, w którym odzyskamy Izbę. Odzyskamy Senat. Odzyskamy Amerykę. A co najważniejsze, w 2024 roku odzyskamy nasz piękny, wspaniały Biały Dom"

- oznajmił Trump.

Co więcej, Donald Trump potwierdził w Arizonie swoje poparcie dla kandydatki na gubernatora stanu, Kari Lake, określając ją „niezwykle inteligentną i twardą”. Krytycznie wypowiedział się zaś o komisji specjalnej Izby Reprezentantów badającą atak na Kapitol z 6 stycznia.

 

Sonda
Wczytuję sondę...

 


Źródło: niezalezna.pl, Reuters, tvrepublika.pl

#władza #wybory #Stany Zjednoczone #prezydent USA #Donald Trump

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo