Z OSTATNIEJ CHWILI

Prezydent podpisał ustawę o szczególnym wsparciu podmiotów poszkodowanych w związku z sytuacją na Odrze • • •

Kolejne zakupy dla polskiej armii. Poseł Smoliński na Albicli: Tym się różnimy od PO

"Rząd PiS w szybkim tempie wzmacnia Wojsko Polskie. Tym różnimy się od Platformy, która likwidowała jednostki wojskowe" - napisał na Albicli poseł Kazimierz Smoliński (PiS), komentując kolejne zakupy dla polskiej armii, jakie ogłosił wicepremier Mariusz Błaszczak.

Zdjęcie ilustacyjne
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

- W przyszłym tygodniu podpiszemy umowę z Koreą Południową ws. nabycia czołgów K2, armatohaubic K9 oraz trzech eskadr samolotów FA-50; pierwsze armatohaubice i czołgi trafią do Polski jeszcze w tym roku, samoloty - w przyszłym

- powiedział dziś wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak.

Błaszczak podkreślił, że umowa to rezultat jego tegorocznej wizyty w Seulu oraz rozmów m.in. z koreańskim ministrem obrony narodowej.

- Zależy nam na czasie, jesteśmy świadomi wyzwań, jakie stoją przed Polską, związanych z wojną na Ukrainie, zdajemy sobie sprawę z agresywnej polityki Putina, z odtwarzania imperium rosyjskiego przez Putina

- wskazywał wicepremier. "Naszym celem jest odstraszenie agresora i wzmocnienie Wojska Polskiego w tak dużej skali, jak to jest tylko możliwe" - zaznaczył.

Działania wicepremiera Błaszczaka doceniają parlamentarzyści z partii rządzącej. - Rząd PiS w szybkim tempie wzmacnia Wojsko Polskie. Tym różnimy się od Platformy, która likwidowała jednostki wojskowe - skomentował na Albicli poseł Kazimierz Smoliński. 

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Kazimierz Smoliński #Albicla

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo