Donald Trump wraca do gry. Najnowszy sondaż wskazuje na jego wyborczą wygraną

Notowania prezydenta USA Joe Bidena są bardzo słabe, co wykorzystać może... Donald Trump. Najnowsze sondaże w Stanach Zjednoczonych pokazują, że były prezydent wygrałby zarówno z obecnym włodarzem Joe Bidenem, jak i innym potencjalnym kandydatem Demokratów Bernie'm Sanders'em.

Donald Trump
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden boryka się z dużymi problemami politycznymi. Brak poparcia jest aż nadto widoczny w kolejnych sondażach. Doszło nawet do tego, że w czerwcu spadło ono do rekordowo niskiego poziomu 36 procent. W lipcu było nieznacznie lepiej - 39 procent, ale równocześnie 55 procent Amerykanów nie aprobuje polityki prowadzonej przez Bidena. 

 

Niepokój wśród Demokratów powiększą jeszcze zapewne najnowsze badania opinii. 

Emerson College Polling Centre to niezależna organizacja, która administruje badaniami opinii, aby lepiej zrozumieć postawy i przekonania społeczeństwa. Z najnowszego badania tej sondażowni wynika, że największe szanse na zwycięstwo w kolejnych wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych ma... Donald Trump.

Były prezydent wygrywa w bezpośrednim pojedynku z Bidenem stosunkiem głosów 46 do 43 procent, a gdyby wystartował jednak Bernie Sanders, to przewaga Trumpa jest jeszcze wyraźniejsza: 45 do 40 procent. 

Donald Trump nie ukrywa swoich ambicji powrotu na prezydencki fotel w 2024 roku. W Partii Republikańskiej wciąż gra pierwsze skrzypce i w kuluarach mówi się, że planuje jeszcze w tym roku rozpocząć kampanię wyborczą, ruszając w objazd po Ameryce. - Wyborcy mnie kochają bardziej niż kiedykolwiek – powiedział w wywiadzie dla „New York Magazine”.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#USA #Donald Trump

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo