Podlaski Klub Patriotyczny już otwarty!

Właśnie powstało kolejne, ciekawe miejsce na mapie Białegostoku. To"Podlaski Klub Patriotyczny". Jego celem będzie gromadzenie młodych działaczy i społeczników, organizacja spotkań, szkoleń i konferencji. To kolejna inicjatywa fundacji Prosto z Mostu, która tym razem zawitała już na stałe do województwa podlaskiego.

mat. pras.

Jak można usłyszeć od przedstawicieli fundacji, Podlaski Klub Patriotyczny, będzie się zajmował animowaniem i wspieraniem życia sektora organizacji pozarządowych w Białymstoku. Podlaski Klub ma też pełnić rolę centrum logistyczno - ideowym fundacji, w szczególności jej działań na obszarze województwa podlaskiego. Jego aktywność to także szkolenia dla młodych działaczy sektora pozarządowego i spotkania z ciekawymi gośćmi. 

Białystok, poza Krakowem, z którego się wywodzimy oraz Warszawą, wokół której często koncentruje się aktywność organizacji pozarządowych, jest niezwykle ważnym miejscem dla naszej organizacji. Stąd wywodzi się wielu spośród naszych współpracowników, tutaj chcemy budować jeden z filarów naszej działalności. Cieszę się, że możemy to robić poprzez udostępnienie miejsca, w którym młodzi i nie tylko młodzi działacze będą mogli rozwijać swoją działalność społeczną. Tej ostatniej wciąż jest zbyt mało. Trzeba ją wspierać, szkolić w zakresie jej prowadzenia oraz do niech zachęcać. To jeden z naszych celów.
- mówi prezes fundacji, dr Krzysztof Tenerowicz. 

Fundacja Prosto z Mostu to organizacja powstała już w 2014 roku. Jest m.in. wydawcą portalu „ToHistoria.pl”. Jej aktywność koncentruje się w obszarach: medialnym, edukacyjnym i historyczno-kulturalnym. Fundacja w okresie 2014-2021 współpracowała lub współpracuje z innymi organizacjami pozarządowymi. Były i są wśród nich m.in. Fundacja Centrum im. Władysława Grabskiego, Fundacja im. Kazimierza Wielkiego, Fundacja im. Bolesława Chrobrego, Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, stowarzyszenie „Dla Polski” czy też kwartalnik „Myśl.pl”.

Powstanie "Podlaskiego Klubu Patriotycznego" było możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego- edycja Niepodległość po polsku.
 

 Źródło: Niezalezna.pl

 

Patronat medialny
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo