Czy białoruskie wojsko zaatakuje Ukrainę? Szef OSW: Białoruś już w tej wojnie uczestniczy jako państwo-agresor

Co jakiś czas pojawiają się kolejne doniesienia o tym, że wojska białoruskie mają bezpośrednio dołączyć do wojny na terytorium Ukrainny. Czemu Łukaszenka do tej pory nie wysłał swoich wojsk na Ukrainę? Odpowiedź na to pytanie w najnowszym materiale opracowanym przez ekspertów Ośrodka Studiów Wschodnich.

By Kremlin.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=119742250

Rosja zaatakowała Ukrainę również z terytorium Białorusi, jednak analitycy wskazują, że białoruskie wojsko nie weszło bezpośrednio na Ukrainę. Praktycznie od początku wojny wiele osób zadaje sobie pytanie czy Białoruś zaatakuje Ukrainę. 

24 lutego armia rosyjska zaatakowała Ukrainę również z terytorium Białorusi. Właściwie należałoby powiedzieć, przede wszystkim z terytorium Białorusi, ponieważ główne uderzenie na Kijów szło właśnie z Białorusi, więc z punktu widzenia prawa międzynarodowego, z punktu widzenia ONZ-owskiej deklaracji agresji zbrojnej Białoruś w tej wojnie uczestniczy jako państwo-agresor.
- mówi dr Adam Eberhardt, dyrektor OSW.

Jak wygląda białoruska armia? Co mówi Białoruś o wojnie? Jakie są cele Łukaszenki? Jak wyglądają zależności Rosja-Białoruś? 

Odpowiedzi na te w najnowszym filmie Ośrodka Studiów Wschodnich.

 

 Źródło: Niezalezna.pl, OSW

 

#Ukraina

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo