Duży wzrost zakażeń koronawirusem w Niemczech

Niemieckie szpitale i Instytut im. Roberta Kocha informują o silnym wzroście liczby chorych na koronawirusa na oddziałach intensywnej terapii i większej liczbie zgonów na Covid-19. Jednocześnie kasa chorych KKH poinformowała, że w pierwszej połowie 2022 roku wzrost zakażeń wśród jej pracowników jest ponad trzykrotnie większy niż w całym ubiegłym roku.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Szpitale zgłaszają 1363 pacjentów z koronawirusem na oddziałach intensywnej terapii, co jest najwyższym poziomem od końca kwietnia - informuje w czwartek telewizja ARD.

Instytut im. Roberta Kocha (RKI) zarejestrował w ciągu jednego dnia 177 zgonów związanych z koronawirusem. Tydzień temu było ich 145, dzień wcześniej 136.

Dwie firmy oferujące ubezpieczenia zdrowotne również poinformowały o wysokich wskaźnikach zakażeń koronawirusem w tym roku. Kaufmaennische Krankenkasse (KKH) naliczyła w pierwszej połowie 2022 r. około 27 400 przypadków wśród swoich pracujących członków - prawie trzy i pół razy więcej niż w całym 2021 r. Nastąpił również szczyt infekcji dróg oddechowych.

Z danych kasy chorych Barmer wynika, że utrzymująca się do niedawna tendencja wzrostowa zakażeń koronawirusem ma również wyraźne odzwierciedlenie w zwolnieniach lekarskich. Ich liczba w ciągu zaledwie kilku tygodni wzrosła niemal dwukrotnie.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#koronawirus #Niemcy

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo