Tysiące ton pomocy humanitarnej w ogniu. Rosjanie zniszczyli magazyn z produktami m.in. dla dzieci

Rosyjskie wojska zniszczyły w nocy ze środy na czwartek magazyn z tysiącami ton pomocy humanitarnej przeznaczonej dla dzieci i osób starszych. Skład całkowicie spłonął - powiadomił na Telegramie szef władz obwodu mikołajowskiego na południu Ukrainy Witalij Kim. Rosjanie celowo bombardują też uprawy zbóż pociskami zapalającymi, by wywołać globalny kryzys żywnościowy.

Facebook.com/MinistryofDefence.UA

Jak przekazał gubernator, wróg uderzył dwiema rakietami w jeden ze sztabów humanitarnych. Kim opublikował na Telegramie nagrania ukazujące zniszczony magazyn i moment rosyjskiego ataku.

Wojska agresora podejmują na Ukrainie działania wymierzone w sektor żywnościowy zaatakowanego kraju. Siły najeźdźcy wywiozły dotąd z okupowanych terenów Ukrainy co najmniej 25 proc. zasobów zboża, czyli około 400 tys. ton z 1,5 mln ton zebranych przed rozpoczęciem inwazji. Ponadto rosyjskie okręty blokują miliony ton ukraińskiego ziarna składowanego w portach na wybrzeżu Morza Czarnego.

W połowie lipca stacja CNN przekazała za władzami w Kijowie, że siły najeźdźcy celowo bombardują uprawy zbóż pociskami zapalającymi, by wywołać globalny kryzys żywnościowy.

"Każdego dnia wybuchają duże pożary, setki hektarów pszenicy, jęczmienia i innych zbóż już się spaliły (...) By uratować choć część plonów, mieszkańcy wsi pracują z maszynami obok ściany ognia", a Rosjanie celowo nie pozwalają gasić pożarów - poinformowano w komunikacie policji obwodu chersońskiego na południu Ukrainy.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Ukraina

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo