Hasan Salihamidzić nie rozumie Roberta Lewandowskiego: „Zero, przecinek zero"

Dyrektor sportowy Bayernu Monachium Hasan Salihamidzić przyznał, że nie rozumie postępowania Roberta Lewandowskiego. Polski piłkarz zdecydował się opuścić mistrza Niemiec rok przed zakończeniem kontraktu i za 50 milionów euro przeniósł się do FC Barcelony.

Hasan Salihamidzić i Robert Lewandowski
fot. screen/Twitter

Robert Lewandowski - zawiedziony postawą włodarzy Bayernu - kilka tygodni temu otwarcie przyznał, że nie wyobraża sobie dalszej współpracy z niemieckim klubem. Kapitana Biało-czerwonych rozsierdziły zakulisowe próby sprowadzenia Erlinga Haalanda oraz brak chęci monachijczyków do przedłużenia jego wygasającej umowy.

Brak zrozumienia dla Lewandowskiego

Ostatecznie Lewandowski opuścił Bundesligę i w środę oficjalnie został zaprezentowany jako piłkarz FC Barcelony. Katalończycy za transfer 33-latka zapłacą 50 milionów euro (cześć tej kwoty - 5 milionów - w formie bonusów). Pomimo tego, że to rekordowy transfer w historii Bayernu, to w Monachium wciąż nie mogą do końca pogodzić się z decyzją napastnika.

Dyrektor sportowy Bayernu podkreśla klasę sportową Polaka, ale najwyraźniej wolałby, żeby grał on dalej w drużynie prowadzonej przez Juliana Nagelsmanna. Zapytany o stopień zrozumienia postawy Lewandowskiego, który naciskał na transfer, Hasan Salihamidzić w rozmowie z "ZEITmagazine" przyznał:

Naprawdę zero przecinek zero. I to nie tylko dlatego, że sam jako piłkarz wypełniłem wszystkie swoje kontrakty. Gdybym był na jego miejscu, to wyjaśniłbym sytuację w klubie i wypełnił umowę do końca.

Lewandowski z Barcą związał się czteroletnią umową, w której znalazła się klauzula odejścia w wysokości pół miliarda euro. Polski piłkarz w barwach Blaugrany może zadebiutować już w niedzielę, w towarzyskim meczu z Realem Madryt.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Robert Lewandowski #FC Barcelona #Bayern Monachium #Hasan Salihamidzic

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo