"Bezczelni hipokryci". Kowalski o politykach opozycji, którzy nagle "troszczą" się o polski węgiel

"Kto chciał zamykać elektrownię w Turowie, kto chciał zamykać kopalnię w Bogatyni? Wy! I wy dzisiaj wychodzicie i mówicie "polski węgiel"?, bezczelni hipokryci" - zwrócił się podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu do opozycji, poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Dzisiaj Sejm rozpoczął posiedzenie, w trakcie którego zajmie się m.in. projektem ustawy o dodatku węglowym. Podczas przemówień nie zabrakło pytań opozycji, co ze składami polskiego węgla. Na uwagi tego typu ostro zareagował Janusz Kowalski z Solidarnej Polski.

"Zakłamana opozycjo z PO i PSL, kiedy my broniliśmy polskiego węgla, co wy mówiliście, co mówiła PO i PSL? Mówiliście więcej rosyjskiego gazu i więcej niemieckich wiatraków"

- zwrócił się do posłów opozycji Janusz Kowalski.

Poseł Solidarnej Polski przypomniał sejmowe głosowanie z 9 grudnia 2021 roku, gdzie podejmowana była decyzja o zawieszeniu, bądź likwidacji unijnego podatku klimatycznego ETS, gdzie opozycja była temu przeciwna. "Jak głosowała Platforma Obywatelska, jak głosowali postkomuniści, jak głosowało PSL? Głosowaliście za utrzymaniem "parapodatku"" - stwierdził Kowalski.

"95 proc. podwyżki za ciepło w strzelcach opolskich, to jest wasza wina, brukselskiej polityki (...), kto chciał zamykać elektrownię w Turowie, kto chciał zamykać kopalnię w Bogatyni? Wy! I wy dzisiaj wychodzicie i mówicie "polski węgiel"?, bezczelni hipokryci"

- skwitował poseł Solidarnej Polski.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Janusz Kowalski #ets

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo