Białoruś modernizuje systemy S-300. „Wykorzystają je do zaatakowania Ukrainy”

Ukraiński politolog i ekspert wojskowy Kyrył Sazonow ostrzega, że zainicjowana przez Białoruś modernizacja posiadanych przez siebie systemów rakietowych S-300 ma przystosować je do atakowania celów naziemnych i w konsekwencji doprowadzi do ostrzelania terytorium Ukrainy przez białoruską armię.

zdjęcie ilustracyjne
fot. Vitaly V. Kuzmin. http://vitalykuzmin.net/?q=node/185, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30881485

Na stronie internetowej site.ua ukazał się wpis ukraińskiego politologa i eksperta z dziedziny obronności, poświęcony białoruskim zbrojeniom. Kyrył Sazonow pochyla się w tekście nad prowadzoną modernizacją białoruskich systemów rakietowych S-300. 

Dla przypomnienia. [S-300] to system obrony przeciwlotniczej do niszczenia celów powietrznych. Wdrożony do armii pod koniec lat 70., ale nadal dosyć skuteczny. Obecnie systemy przebudowywane są do standardu, który umożliwi im atakowanie celów naziemnych

– czytamy. 

Oznacza to, że Białoruś nie obawia się żadnych ataków ze strony lotnictwa NATO, a chodzi o zmasowane uderzenia rakietowe. Nietrudno domyślić się, o jakie terytoria im chodzi.  

– uważa ekspert. 

Kto chce, może nadal wierzyć, że Łukaszenka nie odważy się zaatakować Ukrainy. Tylko wtedy należy zadać pytanie: na co się szykują? Informacje o modernizacji S-300 pochodzą z pewnego źródła. 

– dodał. 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#front #wojna #atak #modernizacja #uzbrojenie #S-300 #rakiety #Białoruś #Ukraina

Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo