Opóźnienia na podlondyńskim lotnisku. Polakom pomagają konsulowie

Konsulowie są obecni w porcie lotniczym Luton i na bieżąco monitorują rozwój sytuacji na miejscu. Ambasada RP w Londynie od wczesnych godzin rannych udziela niezbędnej pomocy potrzebującym jej osobom - poinformowało MSZ wobec opóźnień na podlondyńskim lotnisku, skąd odlatuje wiele połączeń do Polski.

fr:Utilisateur:Steff, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

W poniedziałek po południu władze lotniska poinformowały o czasowym wstrzymaniu lotów z powodu uszkodzenia na niewielkim obszarze pasa startowego przez wysokie temperatury. Po niespełna trzech godzinach udało się je usunąć i można było wznowić loty, ale przerwa spowodowała spore zakłócenia w rozkładzie - część z lotów zostało przekierowanych na inne podlondyńskie lotnisko, Stansted, a część miała i wciąż ma kilkugodzinne opóźnienia.

Do sprawy odniosło się w komunikacie MSZ. "Ambasada RP w Londynie od wczesnych godzin rannych udziela niezbędnej pomocy potrzebującym jej osobom, w związku z odwołaniem części lotów do Polski, i stale monitoruje sytuację" - czytamy.

"Konsulowie są obecni w porcie lotniczym Luton i na bieżąco monitorują rozwój sytuacji na miejscu. Placówka weryfikuje dostępne alternatywne sposoby opuszczenia Wielkiej Brytanii i informuje o nich obecnych na lotnisku oczekujących. Na stronie internetowej i w mediach społecznościowych placówki zamieszczone zostały stosowne ostrzeżenia. W chwili obecnej możliwe jest opuszczenie Wielkiej Brytanii z innych lotnisk, na co decyduje się coraz większa liczba podróżnych"

- poinformowano w oświadczeniu.

Na lotnisko London-Luton (LLA) latają samoloty przewoźników nisko kosztowych, w tym węgierska linia Wizz Air, która obsługuje wiele połączeń do Polski. Zakłóceniami w największym stopniu dotknięte zostały linie Ryanair, easyJet i właśnie Wizz Air. Jeśli chodzi o loty z Polski i do Polski, to opóźnione były przyloty z Poznania i Warszawy.

Według danych urzędu meteorologicznego Met Office, w poniedziałek szczytowym momencie dnia na lotnisku w Luton - między godz. 14 a 16 - zanotowano 35 st. C. 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo