W Gdańsku powstanie terminal na zboże?

Rząd przyjął uchwałę ws. terminala produktów rolno-spożywczych w Gdańsku. Informację przekazano w komunikacie opublikowanym we wtorek na stronach KPRM.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/KatineArt

Jak wskazano w komunikacie opublikowanym we wtorek na stronach KPRM, rząd przyjął uchwałę w sprawie terminala produktów rolno-spożywczych przedłożoną przez ministra infrastruktury.

"Rada Ministrów uznaje za zasadne zlokalizowanie w Porcie Gdańsk terminala produktów rolno-spożywczych, w szczególności zboża. Rozwiązanie to wniesie wkład w zapewnienie bezpieczeństwa państwa, w szczególności bezpieczeństwa żywnościowego Polski, a także całej społeczności międzynarodowej"

- podano w komunikacie.

Dodano, że lokalizacja terminala produktów rolno-spożywczych w Porcie Gdańsk realizuje założenia Strategii Bezpieczeństwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej i będzie działać w celu zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego. 

Chodzi o bezpieczeństwo...

Zaznaczono, że jest to istotny element bezpieczeństwa państwa, biorąc pod uwagę aktualną sytuację geopolityczną spowodowaną konfliktem zbrojnym na Ukrainie. 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Polska #bezpieczeństwo #zboże #terminal #Gdańsk #rząd #uchwała

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo