Grupa nastolatków ukradła samochód. Później wybrali się nim na przejażdżkę

Policjanci z Kutna zatrzymali czterech chłopców w przedziale wiekowym 13-16 lat, którzy ukradli sportową Cuprę Formentor o wartości ok. 160 tys. zł. Po kradzieży wybrali się nią na przejażdżkę. Cała czwórka nieletnich złodziei została osadzona w Policyjnej Izbie Dziecka. Wkrótce zajmie się nimi sąd rodzinny.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/diegoparra

Jak przekazała podkom. Edyta Machnik z kutnowskiej policji, w poniedziałek około godz 22.45 do dyżurnego komendy zadzwonił mężczyzna i poinformował, że jego żona przez okno widziała, jak młodzi ludzie kradną jego samochód marki Cupra Formentor o wartości około 160 tysięcy złotych.

"Mężczyzna dodał, że wcześniej tego dnia zgubił kluczyk od auta. Pojazd posiada system GPS, więc pokrzywdzony od razu rozpoczął namierzanie swojego samochodu, powiadamiając policjantów o jego aktualnej lokalizacji. Dyżurny natychmiast wysłał patrole we wskazany rejon"

- wyjaśniła Machnik.

W miejscowości Grodno funkcjonariusze zauważyli skradziony pojazd i zatrzymali go do kontroli. Za kierowcą pojazdu siedział 13-letni chłopak, który na rękach miał założone skarpetki. Pasażerami pojazdu byli również nieletni w wieku od 13 do 16 lat. Podczas przeszukania w kieszeni jednego z chłopców odnaleziono kluczyk od samochodu.

Pojazd powrócił do właściciela, a nastoletni złodzieje zostali osadzeni w Policyjnej Izbie Dziecka. O ich dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Polska #kryminalne #kradzież #nastolatkowie

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo