Minister Czarnek wzywa Tuska i całą Platformę do przeprosin. "Nigdy nie powiedziałem takich słów"

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek domaga się przeprosin na oficjalnej stronie Platformy Obywatelskiej i na kontach tej partii w mediach społecznościowych. Wezwał publicznie Donalda Tuska do "zaprzestania rozpowszechniania kłamstw".

fot. Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

- Gdy Polacy liczą każdą złotówkę przez szalejącą drożyznę, minister Czarnek zaleca, żebyśmy jedli mniej i trochę taniej. To są ich "złote rady" i sposoby na pomoc. #PupilePiS zasiadają w spółkach skarbu państwa, a zwykli Polacy walczą z rekordowymi cenami

 - taki wpis umieszczono 18 lipca na kontach PO.

"Nigdy nie powiedziałem takich słów" - odpowiedział szef resortu edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Na swoim profilu na Twitterze zamieścił skany pism, jakie skierował do przewodniczącego PO Donalda Tuska. - Wzywam Platformę Obywatelską, przewodniczącego Donalda Tuska oraz wszystkich członków tej organizacji do zaprzestania rozpowszechniania KŁAMSTW na mój temat i zamieszczenia przeprosin na oficjalnej stronie PO i na kontach w mediach społecznościowych - napisał.

Będzie sprostowanie i 50 tys. dla strażaków?

Czarnek napisał w piśmie skierowanym do lidera PO Donalda Tuska i umieszczonym jako załącznik do postu, że wpis PO z 18 lipca nawiązuje do "nieautoryzowanej rozmowy z dziennikarzem Super Expressu, której fragmenty zostały użyte w wydaniu z 14 lipca br.".

- Otóż, stwierdziłem w tej rozmowie, że w obliczu drożyzny podczas urlopu ograniczę swoje wydatki, także te na jedzenie. Super Express tę wypowiedź zniekształcił nadając jej (...) postać "cytatu z Przemysława Czarnka" radzącego Polakom obniżenie standardu życia

 - zwrócił uwagę minister.

Szef MEiN podkreślił, że w związku z tym wpis PO jest nieprawdziwy i godzi w jego dobro osobiste. Wezwał jednocześnie Donalda Tuska do "usunięcia kwestionowanej części wpisu i obrazka - fotomontażu z Twittera i Facebooka, zamieszczenia sprostowania (...) i wpłaty 50 tys. zł na dowolną Młodzieżową Drużynę Pożarniczą Ochotniczej Straży Pożarnej". 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Donald Tusk #Przemysław Czarnek

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo