Rewolucja w czternastce! Więcej seniorów dostanie pieniądze

Większość rencistów i emerytów w sierpniu otrzyma czternastą emeryturę - informuje "Super Express". Dodaje, że wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed nie wyklucza, że zostanie zmieniony próg i całą kwotę otrzymają seniorzy mający do 3,5 tys. zł świadczenia.

pixabay

Gazeta przypomina, że w niedawnej rozmowie z dziennikiem wiceminister Stanisław Szwed zapowiadał, że w przyszłym roku 14. emerytura może wynieść 1500 zł brutto, czyli 1365 zł netto. Tyle samo wyniosłyby więc emerytura minimalna i 13. emerytura.

"Stoimy na straży interesów seniorów i zrobiliśmy już przez te lata bardzo dużo" – powiedział gazecie Stanisław Szwed. Według "Super Expressu" rząd już planuje wypłacenie 14. emerytury w 2023 r.

- Prace mają rozpocząć się na jesieni – informuje Szwed. - I zdradza, czy może zostać zwiększony do 3,5 tys. zł próg uprawniający emerytów do pobierania pieniędzy w całej kwocie. "Nie wykluczam tego. Jeśli możliwości budżetowe pozwolą, należy to rozważyć i pochylić się nad zwiększeniem progu – dodaje wiceminister" - czytamy.

Według gazety w praktyce będzie to oznaczać, że osoby ze świadczeniami wyższymi niż 3,5 tys. zł dostaną czternastkę pomniejszoną. Przy świadczeniu ok. 5 tys. zł nie dostaniemy ani złotówki dodatku.

"Większy próg to byłoby świetne rozwiązanie. Każde rozwiązanie, które zwiększa gotówkę w portfelach seniorów, jest w sytuacji drożyzny bardzo pożądane" – komentuje dr Elżbieta Ostrowska, szefowa Związku Emerytów i Rencistów. 

 

 Źródło: Super Express, niezalezna.pl

wg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo