„Udało nam się ustabilizować sytuację na froncie”

Sytuacja na froncie jest trudna, napięta, ale całkowicie pod kontrolą – oświadczył w poniedziałek naczelny dowódca sił zbrojnych Ukrainy gen. Walerij Załużny.

facebook.com/GeneralStaff.ua

„Udało nam się ustabilizować sytuację na froncie”.
- napisał Załużny w Telegramie, dodając, że właśnie taką informację przekazał w rozmowie z gen. Markiem Milley’em, przewodniczącym Kolegium Połączonych Szefów Sztabów USA.

Załużny zaznaczył, że „ważnym czynnikiem, sprzyjającym utrzymaniu pozycji i rubieży obrony przez stronę ukraińską, było dostarczenie w odpowiednim czasie wyrzutni M142 HIMARS”. Umożliwiają one precyzyjne ataki na stanowiska dowodzenia, magazyny paliw i amunicji na zapleczu rosyjskich sił.

Tematem rozmowy były dostawy uzbrojenia dla Ukrainy i ich synchronizacja przed spotkaniem Ramstein-4 (tym razem ma się odbyć w formacie online).

Spotkanie w formacie Ramstein było również tematem rozmowy szefów resortów obrony Ukrainy i USA – Ołeksija Reznikowa i Lloyda Austina.

Jak powiadomił na Twitterze Reznikow, strony uzgodniły agendę, wymieniły się informacjami na temat kontroli dostarczanego na Ukrainę uzbrojenia. Zapowiedział również „dobre wiadomości”, które mają być ogłoszone w terminie późniejszym.

Agencja Interfax-Ukraina podaje, że kolejne, czwarte już spotkanie w formacie Ramstein ma się odbyć online 20 lipca.

 

 

 Źródło: Niezalezna.pl, PAP

#Ukraina

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo