Już nawet Balcerowicz skrytykował pomysł Tuska. „Czterodniowy tydzień pracy to populistyczna brednia”

- Czterodniowy tydzień pracy oznaczałby z jednej strony ograniczenie produkcji, a z drugiej podbicie inflacji, czyli spotęgowanie stagflacji w sytuacji, w której Polsce i tak ona grozi. To byłoby dolewanie benzyny do ognia - stwierdził Leszek Balcerowicz, komentując populistyczny postulat lidera PO Donalda Tuska.

Fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Lider Platformy wziął udział w ubiegłą sobotę w Szczecinie w spotkaniu z młodymi "Meet Up Nowa Generacja" Platformy Obywatelskiej. Przewodniczący Platformy powiedział m.in., że do wyborów PO będzie miała przygotowany precyzyjny projekt pilotażu na czterodniowy tydzień pracy.

 - Uważam, że w Polsce powinniśmy i to będzie moja propozycja, jeśli wygramy wybory – przepraszam: kiedy wygramy wybory – żeby rozpocząć jak najszybciej program (musi być najpierw pilotaż) skróconego tygodnia pracy

- stwierdził. 

Pomysł Donalda Tuska jest mocno komentowany w internecie. Komentujący zarzucają Platformie, że dotychczas sprzeciwiała się wszelkim społecznym programu i mieniła się partią liberalną. 

Propozycje Platformy Obywatelskiej skrytykował także związany z tym środowiskiem prof. SGH Leszek Balcerowicz, były prezes Narodowego Banku Polskiego Leszek Balcerowicz.

- Brednia jest brednią, nieważne kto ją głosi. To jest niebywała populistyczna brednia, która oznaczałaby z jednej strony ograniczenie produkcji, a z drugiej podbicie inflacji, czyli spotęgowanie stagflacji w sytuacji, w której Polsce i tak ona grozi. To byłoby dolewanie benzyny do ognia

- powiedział w rozmowie z portalem Interia.pl.  

 

 Źródło: Interia.pl, Niezalezna.pl

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo