"Rakiety, wojna, strach, to jest właśnie Rosja". Protest przed ambasadą rosyjską w Warszawie 

Liczni protestujący spotkali się dziś pod rosyjską ambasadą w Warszawie domagając się uznania przez rząd RP Rosji za państwo terrorystyczne. Akcja opatrzona hasztagiem #terrorussia ma miejsce na ulicy Belwederskiej. W związku z tym policja zamknęła dla ruchu ulicę na odcinku Bagatela - Spacerowa.

Manifestacja przed ambasadą Rosji w Warszawie
Instagram/anti_art_pl

Manifestacja rozpoczęła się o godzinie 14. Przed rosyjską ambasadą pojawili się protestujący, którzy zabrali ze sobą transparenty głoszące hasła m.in. "Rosja to państwo terrorystyczne".

Prawdziwe oblicze Rosji

Na chodniku przed bramą ambasady odbyło się również odsłonięcie "prawdziwego oblicza Moskwy", które było zobrazowane matrioszką. Front kukły był ładnie ozdobiony, jednak z tyłu widniały napisy mówiące o terroryzmie. Natomiast środek matrioszki był wypełniony rakietami.

"Rakiety, bomby, wojna, strach, to jest właśnie Rosja"

- mówił ukraiński artysta odsłaniający przygotowaną kukłę.

Zmiany w ruchu miejskim

W związku z manifestacją przeciwko agresji Rosji na Ukrainę, występują utrudnienia w ruchu, a autobusy linii 116, 166, 180, 503 zostały skierowane na objazdy.

"Z powodu zablokowanego przejazdu ulicą Belwederską na odc. Bagatela – Spacerowa skierowano autobusy w obydwu kierunkach na trasy objazdowe najbliższymi przejezdnymi ciągami komunikacyjnymi"

- poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl, twitter, instagram

#ambasada Rosji w Warszawie ##terrorussia #terrorussia #protest w warszawie

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo