Brytyjski admirał przedstawił wyliczenia. Rosja straciła 30 proc. swojej zdolności bojowej na lądzie

- Rosja straciła już na wojnie 30 proc. swoich zdolności bojowych - wylicza brytyjski admirał Tony Radakin. - Rosja nie zrealizowała żadnych ze swoich ambicji, a stała się bardziej uszczuplonym narodem niż w lutym - dodał.

Facebook.com/Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine

Jak wskazał w porannej rozmowie w BBC One adm. Tony Radakin, szef brytyjskiego Sztabu Obrony, Rosjanie podczas wojny na Ukrainy utracili już ok. 30 proc. swojej zdolności bojowej w siłach lądowych.

- W rzeczywistości oznacza to ok. 50 tys. rosyjskich żołnierzy, którzy zginęli lub zostali ranni w tym konflikcie, prawie 1700 zniszczonych rosyjskich czołgów i prawie 4000 opancerzonych wozów bojowych

- wyliczał brytyjski admirał.

Wskazał, że Rosja zaczęła inwazję m.in. z ambicją zajęcia całej Ukrainy, zdobycia miast w ciągu pierwszych 30 dni, wywołania pęknięć w NATO.

- Rosja poległa we wszystkich tych ambicjach, Rosja jest bardziej uszczuplonym narodem niż na początku lutego

- dodał.

W połowie czerwca Radakin stwierdził, że zdolności bojowe armii rosyjskiej skurczyły się o 25 proc. i Rosja "strategicznie przegrała". 

Według danych Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy na 17 lipca, Rosja od początku inwazji straciła ponad 38 tys. żołnierzy, blisko 1700 czołgów i ok. 3880 wozów bojowych.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, The Guardian

#Ukraina

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo