Liroy wyznaje, dlaczego odszedł z Konfederacji. „Konflikt Polska-Rosja. Kogo byś poparł? - Rosję!" [WIDEO]

"To nie może przejść bez echa. Jeżeli wypowiedź Piotra Marca jest prawdziwa, to tym powinny zająć się specjalne instytucje. To już nie są żarty." - powiedział poseł PiS Piotr Kaleta w Telewizji Republika. Polityk odniósł się w ten sposób do wyznania Liroya dotyczącego odejścia z Konfederacji. Filmik poniżej, zachęcamy do obejrzenia!

fot. Aleksander Mimier/ niezalezna.pl

Gośćmi red. Tomasza Sakiewicza w programie "Polityczna Kawa" byli Piotr Kaleta - poseł PiS oraz Marek Balt - europoseł Lewicy.

Podczas rozmowy redaktora naczelnego "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" poruszono temat wyznania Piotra Marca (Liroya) odnośnie jego odejścia z Konfederacji.

"Kogo byś wybrał: Polskę czy Rosję? - Rosję!"

Tomasz Sakiewicz przytoczył zamieszczone w mediach społecznościowych nagranie z wypowiedzią Piotra Marca (znanego pod pseudonimem Liroy), który swego czasu utożsamiał się z Konfederacją.

Piotr Marzec ujawnił na nim, dlaczego odłączył się od Konfederacji. Jak się okazało - na zamkniętych spotkaniach ugrupowania jeden z jej liderów wprost mówił…o kolaboracji z Rosją. To, że część polityków tej partii opowiada się za Moskwą nie jest żadną tajemnicą, ale trzeba przyznać - to co mówi na nagraniu były poseł szokuje.

Zobaczcie Państwo sami:

"Jak zadaliśmy pytanie o panią Rosjankę, która startowała z list Konfederacji, to ja dowiedziałem się, że to jest świetna osoba", stwierdził na wideo opublikowanym w mediach społecznościowych Liroy.

Na filmie Piotr Marzec opowiada o sytuacji, gdzie miał zapytać jednego z liderów partii o to, kogo poparłby w sytuacji konfliktu na linii Polska-Rosja. W odpowiedzi usłyszał stanowczo - "Rosję!".

"Dla mnie? Nie ma miejsca w takim towarzystwie"

- reasumował na nagraniu Piotr Marzec.

Redaktor poprosił swoich gości o komentarz do tych słów. 

"Wiem, czego mogę się spodziewać po PO, po Lewicy, po PLS, ale nigdy nie wiadomo, czego można spodziewać się po Konfederacji. Jeżeli wypowiedź Piotra Marca jest prawdziwa, to tym powinny zająć się specjalne instytucje. To już nie są żarty."

- powiedział Kaleta.

"To nie może przejść bez echa. Jeśli to jest jakaś wypowiedź rzucona ad-hoc - można to zbagatelizować. Ale jeśli nie będzie odcięcia reszty ugrupowania od tych słów - będzie to bardzo niepokojące"

- ocenił Piotr Kaleta.

"Nigdy nie cieszę się z tego, że komuś źle się wiedzie. Ja bym wolał, żebyśmy wszyscy w polskiej politycy konkurowali ale mądrze - z korzyścią dla Polski. Konfederacja to ugrupowanie, które wyraża swoje poglądy dość ekspresyjnie. Dziwię się, że Konfederacja w ogóle weszła do polskiego parlamentu. Korwin-Mikke użył przemocy wobec innego polityka. To jest szokujące. Nie pochwalam tych poglądów, bo jestem przeciwnikiem współpracy z Rosją. Ale dobrze, że one zostały powiedziane głośno. Dzięki temu nie zyskają już takiego poparcia wyborców. Społeczeństwo musi wiedzieć, jakie jest ich myślenie"

- skomentował sprawę Marek Balt.

 

 Źródło: niezalezna.pl, tvrepublika.pl

#Tomasz Sakiewicz #Polityczna Kawa #Piotr Kaleta #Marek Balt #lewica #Prawo i Sprawiedliwość #Komisja Europejska #Donald Tusk #Platforma Obywatelska

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo