Kraśko od miesiąca nie prowadził "Faktów". Czy to koniec jego kariery w TVN? Pojawiły się przecieki

Piotr Kraśko po raz ostatni prowadził "Fakty" 10 czerwca, czyli w dniu, kiedy okazało się, że przez lata nie płacił podatków. Czy i kiedy powróci na wizję? - Nikt w redakcji tego nie wie. Może wrócić, jeśli już nic nie wypłynie do mediów o jakichś jego niewłaściwych zachowaniach. Stacja czeka do końca wakacji, aż sprawy się unormują - przekazał portalowi wirtualnemedia.pl jeden z pracowników TVN.

By Ralf Lotys (Sicherlich), CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=72261916

Portal TVP Info ujawnił w czerwcu szokujące informacje na temat gwiazdora TVN-u Piotra Kraśki. Dziennikarz mógł mieć problem z płaceniem podatków.

- W 2017 roku kontrolerzy odkryli, że od 2012 roku Kraśko nie składał zeznań podatkowych, czyli tzw. PIT-u. Kraśko od 2008 roku miał mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą, ale nie wykazywać... żadnych przychodów, ani obrotów, co przy normalnym prowadzeniu działalności jest niemożliwe

- przekazano. 

Według doniesień we wskazanym okresie Kraśko mógł zarobić 2,8 mln zł z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej, do tego dochodzi etat w telewizji (wówczas TVP) - ponad 700 tys zł. Telewizja wywiązywała się z obowiązku podatkowego tytułem umowy, Kraśko - miał nie składać żadnych deklaracji. Kiedy prezentera poinformowano, że ma być przeprowadzona kontrola, miał on... złożyć zaległe deklaracje i zapłacić podatki z odsetkami na kwotę ponad 760 tysięcy złotych. 

Kraśko zniknął z wizji 

Przy poprzedniej "aferze" związanej z prowadzeniem samochodu bez posiadania uprawnień przez Kraśkę TVN nie podejmował wobec niego żadnych radykalnych kroków, ponieważ prezenter w dalszym ciągu pozostawał prowadzącym "Fakty". 

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, Kraśko od 10 czerwca nie prowadził żadnego wydania sztandarowego programu TVN emitowanego o 19:00. Dziennikarz początkowo zniknął z anteny, ponieważ trafił do szpitala. TVN Grupa Discovery nie odpowiada jednak na pytania odnośnie terminu ewentualnego powrotu Kraśki do pracy. 

Jeden z pracowników TVN przekazał portalowi, że powrót Kraśki do "Faktów" nie jest pewny. 

"Nikt w redakcji tego nie wie. Może wrócić, jeśli już nic nie wypłynie do mediów o jakichś jego niewłaściwych zachowaniach. Stacja czeka do końca wakacji, aż sprawy się unormują"

- powiedział informator wirtualnemedia.pl 

"Kraśko obecnie dochodzi do zdrowia, to może potrwać nawet kilka miesięcy. Stacja więc może spokojnie czekać na rozwój wypadków i reagować w miarę ewentualnego pojawiania się nowych wiadomości"

- doprecyzował pracownik TVN-u chcący zachować anonimowość.

 

 

 Źródło: wirtualnemedia.pl, niezalezna.pl

Mateusz Mol
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo