Radni PiS chcą wyjaśnień. Zwołano nadzwyczajną sesję ws. afery pedofilskiej w stolicy

Na wniosek radnych PiS dzielnicy Targówek zwołana została nadzwyczajna sesja rady. Ma to związek z aresztowaniem 50-letniego Roberta K. pod zarzutem pedofilii. Mężczyzna wcześniej korzystał ze środków publicznych. Decyzją przewodniczącego rady, sesja rozpocznie się dziś o 17.

Robert K.
facebook.com/LiveArchaeologyVillage /screen/

Podczas piątkowej sesji, zaprezentowana zostanie informacja dotycząca współpracy Domu Kultury Świt, a także innych podmiotów związanych z dzielnicą Targówek, z Fundacją "Gesta" oraz finansowania jej działalności, w szczególności Wioski Żywej Archeologii, ze środków publicznych.

O zwołanie sesji wnioskowali dzielnicowi radni PiS, którzy kilka dni temu złożyli w ratuszu pismo z apelem do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, w którem domagają się drobiazgowej kontroli w Domu Kultury Świt. Ma to związek z zatrzymaniem, pod zarzutem obcowania płciowego z nieletnią, 50-letniego Roberta K., prowadzącego Wioskę Archeologii Żywej.

Robert K. został zatrzymany podczas ostatnich zajęć w roku szkolnym w Wiosce Archeologii Żywej. Decyzją sądu pozostanie w areszcie przez co najmniej trzy miesiące. Zarzuty, jakie otrzymał, mają dotyczyć 14-latki. Z nieoficjalnych informacji wynika, iż dziewczynka opowiadała, że jest z nim "w związku miłosnym". Zawiadomienie do prokuratury zostało złożone pod koniec marca.

Robert K. był wiceprezesem fundacji "Gest", która na swoją działalność, m.in. prowadzenie Wioski Archeologii Żywej, otrzymywała fundusze ze środków publicznych, w tym z budżetu obywatelskiego. Prowadził też zajęcia z dziećmi w Domu Kultury Świt.

Na łamach naszego portalu informowaliśmy również, że aresztowany Robert K. miał kontakty z lokalnymi politykami PO oraz bywał na zjazdach tej partii. 

"Od kilku lat stawał się coraz bardziej wpływową osobą, pokazywał się, pojawiał się w towarzystwie lokalnych polityków Koalicji Obywatelskiej, bywał na zjazdach politycznych Platformy Obywatelskiej"

- mówił Bartosz Wieczorek ze Stowarzyszenia "Razem dla Targówka". 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Robert K. #rada dzielnicy Targówek #dzielnica Targówek #afera pedofilska

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo