Premier Morawiecki: Wyzwania klimatyczne są ważne, ale nie mogą odbywać się kosztem człowieka

"To, co wydawało się niemożliwe, staje się możliwe i jest przedmiotem dyskusji opartej o zdrowy rozsądek, a nie o ideologię" - tak o zmianach w energetyce, jakie dokonują się w ostatnim czasie mówił podczas wizyty na Śląsku premier Mateusz Morawiecki.

Mateusz Morawiecki
fot. TVP Info

W Chorzowie odbywa się konwent samorządowy nt. funduszy europejskich dla województwa śląskiego z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, ministra funduszy i polityki regionalnej Grzegorza Pudy i marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego.

"Dziś znajdujemy się w szczególnym momencie" - powiedział premier Mateusz Morawiecki, podkreślając, że dziś państwa, które jeszcze pół roku temu z całą mocą podkreślały konieczność szybkiego odejścia od energetyki opartej o węgiel, przyjmują plany awaryjne powrotu do węgla.

- To, co wydawało się niemożliwe, staje się możliwe i jest przedmiotem dyskusji opartej o zdrowy rozsądek, a nie o ideologię. Zacietrzewienie ideologiczne przysłaniało zdrowy rozsądek decydentom z Brukseli

- powiedział Morawiecki.

"Niedawno miałem możliwość uczestniczenia w otwarciu dwóch większych przedsięwzięć, które są symptomatyczne, w jaki sposób Polska może czerpać korzyści ze zmian w energetyce" - dodał szef rządu.

- Widzę nie tylko ogromne zdolności do adaptacji do nowej sytuacji, ale też połączone siły: samorządów, rządu, przedsiębiorców i pracowników. W takim czworokącie można wypracować najlepszy wspólny mianownik, który będzie służył szybkiemu rozwojowi

- zaznaczył premier.

Rząd starał się w taki sposób konstruować umowę społeczną, inwestować w nowe technologie, aby ta sprawiedliwa transformacja przyczyniła się do tego, by Śląsk był jeszcze piękniejszym miejscem do życia dla mieszkańców. 

- Wierzę w to, że mimo różnic politycznych, powinniśmy razem iść do celu - podkreślił Morawiecki.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Mateusz Morawiecki

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo