Jan Piekło w Telewizji Republika: Putin jest tchórzem, boi się. Taki człowiek musi przegrać

"Wola walki, duch walki, jest u Ukraińców. To wynika z tego, co Rosjanie zrobili z Mariupolem, w Buczy, co robią w Charkowie. To właściwie kwestia jakiegoś rewanżu, zemsty za to, co Rosjanie zrobili ich rodakom" - powiedział w programie "W Punkt" w Telewizji Republika były ambasador Polski na Ukrainie Jan Piekło.

Tomasz Sakiewicz i Jan Piekło
fot. Telewizja Republika

Gościem programu "W Punkt" w Telewizji Republika był Jan Piekło - były ambasador RP na Ukrainie, znawca polityki wschodniej. Rozmawiano m.in. o decyzji władz Ukrainy o tym, by mobilizować wojsko i spróbować odbić niektóre tereny kraju.

- To rozkaz prezydenta Zełenskiego, który został upowszechniony przez ministra Reznikowa. Zadaniem armii ukraińskiej jest w tej chwili wyzwolenie kraju, a przede wszystkim skoncentrowaniu się na wyzwoleniu Chersonia, Melitopola

- wymieniał Jan Piekło. 

Mam wrażenie, że to rozkaz dobrze przemyślany, że to nie są również żarty, to sprawa poważna. Wierzę, że jest to przemyślana decyzja.

Jakie jest morale Ukraińców? - zapytał prowadzący rozmowę redaktor Tomasz Sakiewicz.

- Niedawno rozmawiałem na ten temat z kolegami z Ukrainy, a także z kolegami Polakami, którzy mają tam kontakty i pracują na Ukrainie. Wola walki, duch walki, jest. To wynika z tego, co Rosjanie zrobili z Mariupolem, w Buczy, co robią w Charkowie. To właściwie kwestia jakiegoś rewanżu, zemsty za to, co Rosjanie zrobili ich rodakom. Siła takiej motywacji jest ogromna. Rosjanie mają się czego obawiać

- powiedział Piekło. 

Jak dodał, na Ukrainie zginęło wielu wysokiej rangi oficerów rosyjskich, co wpływa na negatywne morale Rosjan. "Tam trwa jakaś walka wewnętrzna na Kremlu. Myślę, że to w rezultacie doprowadzi do dezintegracji państwa, jakim jest Federacja Rosyjska i być może dojdzie do konfliktu wewnętrznego" - stwierdził, dodając, że "toczy się gra, która skończy się porażką Putina". 

- Ten człowiek udowodnił, że jest tchórzem, boi się usiąść przy stole przed własnym rządem. Taki człowiek musi przegrać

- powiedział Jan Piekło.

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Ukraina #Jan Piekło

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo