"Trzeba znieść immunitety" - proponuje prezes PiS. Jako przykład podał przypadek Sterczewskiego

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosił, że jest zwolennikiem zniesienia immunitetów dla polityków czy sędziów. - Nie może być tak, że ktoś jechał rowerem w stanie... "że tak powiem", pokazał legitymację poselską i nie musiał dmuchać. To absolutnie niedopuszczalne - powiedział na spotkaniu w Grójcu.

Jarosław Kaczyński
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Podczas spotkania w Grójcu, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podkreślił, że jest za zniesieniem immunitetów, jakie dziś chronią polityków czy sędziów. 

- Tak uważam, a w partii są gremia, które muszą takie rzeczy zatwierdzać. Uważam, że po tych doświadczeniach, które mamy immunitety trzeba znieść - powiedział Kaczyński.

Trzeba dać zabezpieczenie, że marszałek Sejmu czy prezes Sądu Najwyższego jest zawiadamiany o działaniach i może zaprotestować, a nie to, że nie wolno podjąć śledztwa, postawić w stan oskarżenia. Pewne zabezpieczenia są konieczne, ale muszą być nieporównywalnie lżejsze.

- Nie może być tak, że ktoś jechał rowerem w stanie... "że tak powiem", pokazał legitymację poselską i nie musiał dmuchać. To absolutnie niedopuszczalne - dodał lider PiS, przypominając sprawę posła PO Franciszka Sterczewskiego. 

- Trzeba znieść tę instytucję immunitetu i zmienić ją w coś nieporównywalnie słabszego, ale jednak zabezpieczającego przed nadużyciami

- zakończył Kaczyński.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Jarosław Kaczyński #PiS #immunitet

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo