W udanym ataku na sztab pod Chersoniem zginęli rosyjscy dowódcy. „Robota HIMARS-a”

W ostatnich dniach do mediów przedostaje się coraz więcej sygnałów na temat skuteczności HIMARS-ów na Ukrainie. W udanym ataku na rosyjski sztab pod Chersoniem zginął dowódca 22 Korpusu Armijnego gen. mjr Nasbulin, dowódca 20 Dywizji Zmechanizowanej płk Andriej Gorobiec, jego zastępca, dowódca artylerii dywizyjnej, szef wydziału operacyjnego sztabu 20 dywizji oraz ponad 150 innych żołnierzy.

Por LCPL Seth Maggard, USMC - Defense Visual Information Center, United States Department of DefenseU.S. Marine Corps photo - released (DOD ID: DA-SD-07-43938, 070601-M-1391M-010), Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=317

Na okupowanych terenach eksplodują kolejne składy amunicji i paliw, jeszcze bardziej zwiększając rosyjskie problemy z logistyką. Wyszło też na jaw, że rosyjskie systemy obrony przeciwlotniczej S-400, których bał się cały Zachód, zupełnie nie radzą sobie z ich zwalczaniem. Do jednego z ostatnich ataków doszło na słynne już lotnisko Czernobajewka pod Chersoniem.

Pociski z HIMARS-ów miały zniszczyć na nim punkt dowodzenia, a według niepotwierdzonych na razie informacji życie w tym ataku miało stracić 12 rosyjskich oficerów, w tym kolejny generał i pułkownik. 


 

 

 


Źródło: Niezalezna.pl, Twitter.com

#Ukraina

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo