Ratujmy buntowników!

  

W Egipcie może się zacząć ludobójstwo na Koptach. Powód, dla którego elity Zachodu przymykają oczy na to, co się dzieje z tymi współczesnymi męczennikami Krzyża, jest oczywisty. Chrześcijaństwo jest w stanie realnej wojny z postępową Europą. Buntuje się. Tu nawet nie chodzi o idee, ale o to, że wiara ośmiela się być niezależna od władzy i jej biurokracji. Brać w obronę tych, którzy są przez tę władzę wykluczani. Ale skoro zdegenerowane elity europejskie bagatelizują problem – a kto wie, może po cichu przyklaskują temu, co się dzieje dziś w Egipcie, Syrii, Indiach czy Nigerii – weźmy sprawę w swoje ręce. Jest wiele misji na tamtych terenach, gdzie Kościół, także polski, stara się działać. Pomagajmy mu więc w tym, w miarę naszych możliwości wspierając misyjne organizacje. I przypomnijmy sobie przy tej okazji o zapomnianym ostatnio słówku – solidarność.

 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts