Poniedziałek pochmurny i deszczowy. Od wtorku ocieplenie

Poniedziałek będzie jeszcze pochmurny, z przelotnymi opadami deszczu. Od zachodu zmierzają do Polski masy ciepłego powietrza. Prognozę przekazała Dorota Pacocha, synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/Skitterphoto

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego w poniedziałek Polska będzie pod wpływem wypełniającego się niżu z ośrodkiem nad Łotwą. Do kraju napływać będzie chłodna masa powietrza polarno-morskiego.

"W poniedziałek będzie pochmurno z przelotnymi opadami deszczu. Oprócz zachodnich krańców, lokalnie możliwe są burze z gradem i opadami do 10-20 milimetrów deszczu. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie 18-22 stopnie Celsjusza, a w rejonach podgórskich około 15 stopni. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami na zachodzie dość silny i porywisty, północno zachodni i zachodni"

- powiedziała Dorota Pacocha z IMGW-PIB.

A od wtorku ocieplenie!

We wtorek od południowego zachodu zaczną napływać masy cieplejszego powietrza i w środę na zachodzie kraju mogą wrócić temperatury dochodzące do 30 stopni Celsjusza.

 

 Źródło: Niezalezna.pl, PAP

#prognoza pogody #Polska #pogoda

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo