Kompromitacja posła Lewicy. Udostępnił fotomontaż z prezydentem Dudą. "Co to za postawa?"

Trzeba uważać na to, co publikuje się w mediach społecznościowych, a o tej zasadzie najwyraźniej zapomniał poseł Lewicy Paweł Krutul. Opublikował bowiem... fotomontaż z prezydentem Andrzejem Dudą i pytał głowę państwa "co to za postawa?". Po licznych komentarzach ostatecznie polityk zdjęcie usunął.

Paweł Krutul wywołał skandal
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz członków rządu w niedzielę na Jasnej Górze w Częstochowie odbyły się główne uroczystości 31. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja. Politycy Lewicy wykorzystali ten fakt do urządzania sobie kpin z głowy państwa. Najpierw Tomasz Trela stwierdził, że bardziej potrzebna jest Rada Gabinetowa w sprawie "cholernej drożyzny", po czym został upomniany przez posła Mariusza Kałużnego, by nie dyskryminował katolików. 

Jeszcze dalej poszedł za to klubowy kolega Treli. Paweł Krutul udostępnił fotomontaż z prezydentem Dudą klęczącym przed ojcem Tadeuszem Rydzykiem. To "fałszywka" już na pierwszy rzut oka, ale najwidoczniej poseł Krutul nie chciał tego zauważyć. "Co to za postawa, się pytam?" - napisał. To pytanie można zadać też jemu samemu.

Postawa posła jest tym bardziej skandaliczna, że w fotomontażu wykorzystano zdjęcie prezydenta Andrzeja Dudy z uroczystości w obozie Auschwitz w Oświęcimiu. 

Sprawę skomentował też sam prezydent Duda: "Nie wiem z czego kolesie zmontowali to zdjęcie ale ja nie miałem dziś takiego krawata, a O. Tadeusz Rydzyk był w stroju liturgicznym (ornat). To fake". 

Ostatecznie poseł wpis ze zdjęciem usunął, ale niesmak pozostał...

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Paweł Krutul #lewica

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo