Fantastyczny występ polskich wioślarzy. Czwórka podwójna bezkonkurencyjna w Lucernie

Czwórka podwójna w składzie: Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański zwyciężyła w zawodach Pucharu Świata w wioślarstwie rozgrywanych w Lucernie. Polacy w finale pokonali Włochów i Rumunów.

fot. facebook.com/czajadominik

Biało-czerwoni przed finałem byli jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa, bowiem wcześniej w imponującym stylu wygrali przedbieg i repasaż z dużą przewagą nad rywalami. W niedzielnym finale znów pokazali siłę, od początku do ostatnich metrów kontrolowali wyścig i spokojnie pierwsi minęli linie mety z przewagą ponad dwóch sekund nad Włochami. Na trzeciej pozycji finiszowali Rumuni.

Kapitalny występ polskich wioślarzy

Przed zawodami w Szwajcarii trener kadry Aleksander Wojciechowski dokonał korekt w składach osad. Do czwórki dołączyli Ziętarski i Barański, którzy w Poznaniu na zawodach PŚ zajęli drugą lokatę w dwójce podwójnej.

Spodziewaliśmy się, że będziemy mocniejsi niż na poprzednich zawodach. Było widać w tej załodze takiego ducha walki, aż momentami ich roznosiło

- powiedział Wojciechowski. Trener mimo znakomitego wyniku, stara się tonować nastroje:

Musimy pamiętać, że nie było w Lucernie mistrzów olimpijskich Holendrów oraz mocnych Australijczyków, a niektóre federacje "pomieszały" swoje osady. Jest jeszcze kilka ekip, które mogą się naprawdę wykazać. Dlatego zachowajmy spokój, bez szaleństwa.

Szkoleniowiec przyznał, że w najbliższym tygodniu zapadną decyzje dotyczące docelowych składów osad. Czwórka została wzmocniona kosztem dwójki, a w tej konkurencji Szymon Pośnik i Piotr Płomiński zajęli dopiero 15. miejsce. Pozostałe pięć polskich załóg, które wystartowały w niedzielnych finałach, uplasowały się poza podium.

W Lucernie zakończył się tegoroczny cykl zawodów Pucharu Świata. Za miesiąc wioślarzy czeka kolejny sprawdzian - w Monachium w dniach 12-14 sierpnia rozegrane zostaną mistrzostwa Europy. Sezon zakończy się mistrzostwami świata, które pod koniec września odbędą się w czeskich Racicach.

 

 


Źródło: pap, niezalezna.pl

#wioślarstwo #Puchar Świata w wioślarstwie

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo