"Słychać krzyki Rosjan pod gruzami" - mocne uderzenie ukraińskiej armii! Płonie baza putinowców

Doradca szefa władz obwodu chersońskiego na południu kraju Serhij Chłań poinformował o ukraińskim ostrzale bazy wojsk rosyjskich w Chersoniu. - W bazie wybuchł pożar, pod gruzami są ludzie - przekazał Chłań, donosząc o "krzykach Rosjan pod gruzami".

Zdjęcie ilustacyjne
By Ministry of Defense of Ukraine - 13510997_552410288265013_5918396253241991410_n, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=54966284

W komentarzu na Facebooku urzędnik poinformował, że zaatakowana została baza przy ulicy Pestela. Pierwszy ostrzał nastąpił o godz. 5 rano (godz. 4 czasu polskiego) i w bazie wybuchł pożar. Atak powtórzył się o godz. 10 i znów wybuchł pożar.

- Świadkowie informują o krzykach Rosjan pod gruzami

 - napisał Chłań. Zastrzegł przy tym, że nie można się więcej dowiedzieć, bo przy próbach zbliżenia się do obiektu rosyjscy wojskowi reagują strzałami w powietrze.

Lokalny portal Most ze swej strony poinformował o kilku wybuchach w Chersoniu. "Ukraińskie rakiety trafiły jakoby w jednostkę wojskową przy ulicy Pestela. Na fotografiach opublikowanych przez świadków widać dym unoszący się właśnie z tego rejonu" - podał portal. Opublikował kilka zdjęć, na których widać z daleka potężny słup dymu nad miastem.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#wojna #Ukraina

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo