Temat poważny, a były poseł PO roznosi fake newsy. Wpis Furgo „wyjaśniony” przez ministerstwo zdrowia

"Kategorycznie dementujemy powszechnie rozpowszechniane kłamliwe informacje o zakończeniu programu profilaktycznego w schorzeniach onkologicznych piersi" - przekazało w mediach społecznościowych Ministerstwo Zdrowia, jednocześnie informując, że na program będą teraz zwiększone nakłady. To reakcja na wpis byłego posła Platformy Obywatelskiej, Grzegorza Furgo, który bił na alarm, że program będzie zlikwidowany.

Grzegorz Furgo
Maciej Łuczniewski / Gazeta Polska

Ministerstwa Zdrowia wstrzymuje program badań profilaktycznych kobiet w kierunku nowotworów piersi i jajnika oraz badań genetycznych. Program działał 25 lat i żaden z z rządów nie śmiał go psuć. To prawdziwa katastrofa

- napisał na twitterze Furgo.

I faktycznie, byłaby to katastrofa... gdyby w ogóle była to prawda. Lecz...

Fake news! Proszę przestać rozpowszechniać nieprawdziwe informacje Program działa! Jednakże, od początku września przestanie być programem profilaktycznym, a będzie świadczeniem gwarantowanym NFZ! Co oznacza większe finansowanie‼️ Może jakieś sprostowanie?

- odpisał Furdze szef gabinetu politycznego Ministra Zdrowia Marek Dudziński.

Odpowiedź pojawiła się też na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Kategorycznie dementujemy powszechnie rozpowszechniane kłamliwe informacje o zakończeniu programu profilaktycznego w schorzeniach onkologicznych piersi. Program działa i, co więcej, z początkiem września wzrośnie jego finansowanie

- czytamy na Twitterze.

Do czasu publikacji tekstu Grzegorz Furgo sprostowania nie napisał.

W ramach programu wieloletniego Narodowa Strategia Onkologiczna (NSO) od kilkunastu lat realizowany jest w Polsce "Program opieki nad rodzinami wysokiego, dziedzicznie uwarunkowanego ryzyka zachorowania na nowotwory złośliwe". Miał on obowiązywać do końca 2021 r. Jego funkcjonowanie przedłużono do sierpnia 2022 r. Jak poinformował prof. Jan Lubiński, Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia aktualizują formułę programu.

 

 Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

#fake news #rak piersi #Grzegorz Furgo

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo