Premier Morawiecki przestrzega przed powrotem rządów PO. „Tusk - znaczy bieda. Nie chcemy powrotu biedy"

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się dziś z mieszkańcami Rypina (woj. kujawsko-pomorskie). - Uważajmy, (...) bo to jest prawdziwy program PO: zlikwidować naszą politykę społeczną. Oni chcą powrotu do tego, jak było. (...) A jak było? Stara bieda, prawo dżungli, ubóstwo i chaos. Nie pozwolimy na to - zwrócił się do zgromadzonych.

Spotkanie z mieszkańcami Rypina
twitter.com/@PiotrMuller

Morawiecki rozpoczął swoje wystąpienie od - jak powiedział - "czegoś bardzo niepokojącego, co mocno nim wstrząsnęło".

"W internecie przejrzałem sobie relację ze spotkania pana Donalda Tuska z wyborcami i działaczami PO i podczas tego spotkania padł bardzo charakterystyczny głos, jednoznaczne stanowisko: my, członkowie PO - mówił jeden pan - jeden pan mówił, że ma nadzieję na to, że PO, gdyby wróciła, nie daj Boże, do władzy, to odbierze 500 plus, odbierze 13. i 14. emeryturę, że zrezygnują z całej naszej polityki społecznej, będą zabierać, likwidować, położą na tym wszystkim łapę"

- powiedział premier. Jak dodał Morawiecki, "kiedy on to mówił na sali, wśród członków PO, była owacja".

"Tak jest. Granda. Ale uważajmy, (...) bo to jest prawdziwy program PO: zlikwidować naszą politykę społeczną. Oni chcą powrotu do tego, jak było. (...) A jak było? Stara bieda, prawo dżungli, ubóstwo i chaos. Nie pozwolimy na to"

- powiedział szef rządu.

"Mam nadzieję, że zabierzecie 500 plus"

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk wziął udział w sobotę w Szczecinie w spotkaniu z młodymi "Meet Up Nowa Generacja" Platformy Obywatelskiej. Przewodniczący Platformy powiedział m.in., że do wyborów PO będzie miała przygotowany precyzyjny projekt pilotażu na czterodniowy tydzień pracy.

"Tylko odpowiedzialna władza, tylko tacy ludzie jak my są w stanie uratować 500 plus"

- przekonywał także Tusk.

W sobotę po południu wiceszef MSWiA, pełnomocnik rządu ds. uchodźców Paweł Szefernaker umieścił na Twitterze wpis, w którym napisał: "Członek PO do Tuska: "Mam nadzieję, że zabierzecie 500 plus i 14 emeryturę, że przestaniemy dokładać te pieniądze. Za pana rządów nic nie dopłacaliście, a dawaliśmy sobie radę - uczciwą, normalną pracą. Chciałbym, żeby polityka ciepłej wody w kranie wróciła".

Polityk PiS dołączył do wpisu nagranie, na którym widać mężczyznę zwracającego się do Tuska podczas spotkania w Szczecinie, który mówi szefowi PO, że pobiera 500 plus, a jego tata - 14. emeryturę.

"Ja się nie boję, że Platforma to zabierze. Ja mam nadzieję, że to zabierzecie. I przestaniemy dokładać kolejne pieniądze do ludzi, którzy będą coś pobierać"

- stwierdził uczestnik spotkania.

"Panie premierze, ja mam pytanie - jako członek partii - kiedy przestaniemy z komunistami licytować się na socjalizm i na to, co będziemy więcej dokładać, dopłacać, finansować, itd. Ponieważ pamiętam pana rządy i wtedy nic nie dopłacaliście, ale dawaliśmy sobie radę. Uczciwą, normalną pracą dawaliśmy sobie radę" - kontynuował mężczyzna. "Nikt nam nie dokładał, nie dopłacał itd. i tego bym chciał, żeby to wróciło, normalna polityka ciepłej wody w kranie, bo dawaliśmy sobie za pana radę. I było super"

- stwierdził.

Wpis Szefernakera wraz z udostępnionym przez wiceszefa MSWiA fragmentem nagrania ze spotkania Tuska z młodymi w Szczecinie udostępnił w sobotę po południu również premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu opatrzył wpis i nagranie słowami: "Wnioski wyciągnijcie sami…".

"Tusk znaczy bieda"

Morawiecki przypomniał, jak posłanka KO Izabela Leszczyna pod koniec czerwca w Radiu Plus, mówiąc o polityce mieszkaniowej, stwierdziła: "jak wygramy wybory przedstawimy wszystkie szczegóły".

Zarzucił też prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu krytykę obniżania podatków przez rząd.

"Oni nasze obniżenie podatków traktują jako szaleństwo"

- mówił premier.

Z kolei byłemu prezesowi NBP Markowi Belce wytknął słowa z programu "Newsroom" wp.pl, że "inflację można zwalczyć przez podnoszenie podatków".

"Tusk znaczy bieda. Nie ma powrotu Tuska. Nie chcemy powrotu biedy"

- oświadczył Morawiecki.

"PO to partia zwijania Polski"

Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Rypina nazwał Platformę Obywatelską "partią zwijania Polski". Jego zdaniem rządy Donalda Tuska i PO niszczyły takie miasta jak Rypin. Zaapelował do mieszkańców, by nie dali się "wbić w liberalną niewolę".

"Nie dajmy powrotu temu, co niszczyło takie miasta jak Rypin"

- mówił szef polskiego rzadu. Jak dodał, to były rządy Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej.

"Obiecywali obniżenie podatków, a podnieśli VAT; obiecywali, że nie podniosą wieku emerytalnego, a podnieśli; obiecywali, że nie zabiorą Otwartych Funduszy Emerytalnych, a zabrali. Wprowadzili przymus szkolny dla sześciolatków"

- wyliczał Morawiecki

"Nie dajmy się z powrotem wbić w tamtą liberalna niewolę, która była za czasów PO"

- zaapelował premier.

Jego zdaniem opozycja będzie teraz składać puste obietnice.

"Nasi oponenci polityczni chcą kłaść łapę na tym, co wypracowaliśmy, co Polacy ciężką pracą wypracowali"

- mówił.

"Kłamstwa i puste obietnice - nie dajmy się na to nabrać"

- oświadczył Morawiecki.

Platformę Obywatelską nazwał "partią zwijania Polski".

"Zwijane połączenia kolejowe, posterunki policji, zamykane zakłady pracy"

- mówił premier. Pytał też, czy coś zrobili, by ulżyć kredytobiorcom, gdy wskaźnik WIBOR wynosił 6,80. Dodał, że "tamten kryzys (w 2008 roku) był jak mała mżawka w porównaniu do wielkiej burzy".

Morawiecki przypomniał, że PiS wprowadził podatek od banków i hipermarketów i stąd są pieniądze na drogi, na politykę społeczną, na odtwarzanie posterunków policji. Zaś Platforma chce zlikwidować podatek bankowym, nie wprowadzać wakacji kredytowych i oddać te pieniądze bankom - podkreślił.

"Są dwie różne Polski. Polska dla wybranych, dla grup interesów - takiej chce Donald Tusk i Polska dla wszystkich Polaków"

- powiedział Morawiecki.

"Wystarczy zagwarantować kontynuację naszych rządów, by były pieniądze na to wszystko"

- dodał premier.

Według niego to PiS wygrał wojnę z mafiami VAT-owskimi, z przestępcami podatkowymi, "wojnę o sprawiedliwy system".

"Nie dajmy sobie zabrać nadziei"

- zwracał się do mieszkańców Rypina premier.

Jego zdaniem Platforma Obywatelska chce "wykopać Rów Mariański między Polakami, między wielką metropolią a małym miastem, między pracownikami, a pracodawcami, między starszymi, którym chcą zabrać 13 i 14 emerytury, a młodymi pokoleniami".

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Mateusz Morawiecki #Donald Tusk #premier

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo