„Gazeta Polska” liderem opiniotwórczych tygodników. Spory awans w TOP 10 najczęściej cytowanych mediów w kraju

"Gazeta Polska" w minionym miesiącu powróciła na szczyt listy najbardziej opiniotwórczych mediów w kategorii tygodników i dwutygodników. Wśród wszystkich tytułów prasowych zanotowała bardzo duży awans, na szóste miejsce w Polsce.

Gazeta Polska

Najnowsze zestawienie Instytutu Monitorowania Mediów podaje dane za czerwiec tego roku. Liderem w rankingu ogólnym została Wirtualna Polska, na którą powoływano się w innych mediach najczęściej. Także z tego powodu, że to tam wypłynęła sprawa mobbingu Tomasza Lisa w "Newsweeku". Duży skok zaliczyło Radio Zet, które wspięło się na piątą pozycję. Pomiędzy Wp.pl a Zet-ką znalazły się Rzeczpospolita, RMF FM i Onet.pl.

Duży sukces zanotowała "Gazeta Polska" w kategorii prasy, niezależnie od formy wydania zajmując szóste miejsce. Liderem jest Rzeczpospolita, za którą znalazły się Super Express, Gazeta Wyborcza, Fakt, Dziennik Gazeta Prawna i Gazeta Polska.

W kategorii tygodników i dwutygodników "Gazeta Polska" po raz kolejny nie ma sobie równych, powracając po krótkiej przerwie na szczyt klasyfikacji. Bardzo często cytowany był szczególnie wywiad z Jarosławem Kaczyńskim. 

Kolejne miejsca zajęły "Do rzeczy", "Viva", "Tygodnik Solidarność" i "Wprost".


Najczęściej cytowaną stacją telewizyjną w czerwcu był TVN 24 (przed Polsatem News i TVP Info), a stacją radiową RMF FM (przed Radiem Zet i radiową Jedynką). Wśród mediów ekonomicznych i biznesowych liderem czasopism jest Rzeczpospolita, a portali - money.pl

 Źródło: niezalezna.pl, wirtualnemedia.pl

 

#Strefa Wolnego Słowa #media #Gazeta Polska

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo