Najnowszy numer „GP”: Prokremlowskie treści w polskim internecie. Sieć putinowskich trolli oplata Polskę

W najnowszym numerze Tygodnika „Gazeta Polska” dostępnym w sprzedaży od środy 6 lipca 2022 r. szczególnie polecamy tekst Grzegorza Wierzchołowskiego „Sieć putinowskich trolli oplata Polskę. W tle Swiridow i Konfederacja”. Poza tym Piotr Lisiewicz ujawnia kulisy wojny w opozycji, a Piotr Nisztor opisuje ciekawy przypadek hipokryzji Sylwi Spurek. Będzie też o tym, jak Agrounia straszy polską wieś. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy, bezpłatny okres próbny.

Gazeta Polska

Ukraińskie laboratoria biologiczne, żydowsko-ukraiński spisek przeciw Rosji i Polsce, źli Jankesi, kijowscy neonaziści i banderowcy, „Ukropolin”, „dość wciągania Polski w wojnę”, Ukraina chce nam odebrać Nowy Sącz i Kraków, „NATO i USA to największe zło naszych czasów”... Prorosyjskie profile internetowe – prowadzone przez „patriotów”, „realistów” i „kresowian” – mają coraz bardziej imponujące zasięgi, a zgodne z narracją Kremla treści trafiają do setek tysięcy Polaków.
- ujawnia Grzegorz Wierzchołowski.

Ponadto w numerze:

  • Tusk skompromitowany, Trzaskowski leniwy 

  1. Gdy Donald Tusk wrócił do Polski, Barbara Nowacka, Sławomir Nitras i Paweł Kowal spotkali się w Powsinie z Rafałem Trzaskowskim i przez cały dzień namawiali go, by poszedł na wojnę z Tuskiem. Ale Trzaskowski stchórzył. Dopiero niechęć Amerykanów do Tuska skłoniła go do obecnej rywalizacji – opowiada o genezie i frakcjach obecnego konfliktu w PO nasz informator.
  2. Tusk podjął w ostatnich dniach decyzję, by rozbić Polskę 2050 tymi samymi metodami, którymi rozbija Lewicę. Szymon Hołownia wściekł się, ale to nie on realnie rządzi tym ugrupowaniem, a Michał Kobosko i Jacek Kozłowski, którzy boją się frontalnego ataku na PO. 
  3. Dla bezideowej większości Lewicy wspólna lista z PO byłaby możliwa, ale kategorycznie odrzuca ją partia Razem, którą Tusk chciałby wyeliminować z polityki.
  4. W PSL Władysław Kosiniak-Kamysz od dawna chce uciec od ludowego szyldu i dąży do koalicji z Polską 2050, ale tradycyjni PSL-owcy są przeciw.

- więcej na ten temat w analizie Piotra Lisiewicza

  • Agrounia - straszenie polskiej wsi

W lutym tego roku lider AgroUnii Michał Kołodziejczak obawiał się, że Polska już utraciła suwerenność żywnościową i martwił się tym, co będzie, gdy żywność ze świata nie przyjedzie do naszego kraju. Pięć miesięcy później straszy ukraińskim zbożem, rozsypuje ziarno przed biurami poselskimi i próbuje znów wzniecić pożar na polskiej wsi. 
- czytamy w tekście Jacka Liziniewicza.

  • Sylwia Spurek i jej hipokryzja 

Ze względu na zagrożenie chomika europejskiego próbowała zablokować budowę jednego z odcinków trasy S7, krytykowała przekop Mierzei Wiślanej, a za największy problem cywilizacyjny uważa smog. Sama wprowadziła się na luksusowe osiedle, którego budowę przez lata próbowali zatrzymać ekolodzy. Ich zdaniem, inwestycja blokuje klin napowietrzający Warszawę. 
- ujawnia Piotr Nisztor.

  • Demilitaryzacja Królewca 

Przebieg wojny na Ukrainie, uwypuklający słabości rosyjskiej sztuki wojennej i techniki wojskowej, oraz zdecydowana postawa naszego głównego sojusznika – Stanów Zjednoczonych, dodały nam pewności siebie i zmniejszyły obawy związane z rosyjskim sąsiedztwem. W kwestii zwiększenia bezpieczeństwa na Bałtyku bardzo dobrą wiadomością jest przyszłe członkostwo w NATO Szwecji i Finlandii. Gdy oba te kraje dołączą do NATO, Morze Bałtyckie stanie się „wodami wewnętrznymi Sojuszu”. Wówczas tylko 5 proc. powierzchni Bałtyku pozostanie pod kontrolą Rosji.
- mówi kmdr dr hab. Dariusz Bugajski, profesor Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Rozmawia Konrad Wysocki

  • Ukraiński ruch oporu na okupowanych ziemiach 

To pierwsze takie doświadczenie w Europie od czasów II wojny światowej, a potem antysowieckiej partyzantki w krajach podbitych przez Stalina. W nowych warunkach, także technologicznych, Ukraińcy na okupowanych ziemiach rzucili wyzwanie Rosjanom. Na tym partyzanckim froncie radzą sobie doskonale.
- czytamy w tekście Antoniego Rybczyńskiego.

  • Polacy na Marsie

Zespół polskich naukowców zbudował zaawansowane podwozie do łazika kosmicznego, którego głównym zadaniem będzie pomoc w przetransportowaniu próbek z Marsa na Ziemię. Ten wielki i prestiżowy projekt jest wspólnym przedsięwzięciem NASA i Europejskiej Agencji Kosmicznej.
- informuje Jan Przemyłski

Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

 

 Źródło: Niezalezna.pl, Gazeta Polska

#Gazeta Polska

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo